Mladší dorostenci Sparty doma nestačili na Jiskru Havlíčkův Brod

28. září 2023, 00:43

Kutná Hora - V neděli 24. září čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora první domácí utkání premiérového mistrovského ročníku 2. ligy JV-Čechy, když v utkání 2. kola přivítal ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici soupeře z Kraje Vysočina – tým TJ Jiskra Havlíčkův Brod. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů. V prvním kole oba soupeři svá venkovní utkání prohráli, Jiskra v Plzni 31:22 a Sparta v Pardubicích poměrně vysoko 37:15.

Kutná Hora – Havlíčkův Brod 20:36 (10:18)

Mladší dorostenci SPARTY sice rozehráli utkání dobře, ve 3.minutě vedli 2:0 a ještě v 9.minutě drželi vyrovnaný stav 5:5, ale v dalším průběhu utkání již měli navrch hosté. Ti přešli do vedení 5:9, později zvýšili na 7:12, 8:15 a 1.poločas nakonec vyhráli 10:18.

A 2. poločas se tomu prvního hodně podobal. Hosté byli herně lepší, trestali časté chyby domácích a to se projevilo i na výsledku. Ve 40.minutě byl stav 14:24, v 50.minutě 17:29 a nakonec si hosté odvezli zaslouženě oba body za vítězství 20:36.

Tým mladších dorostenců SPARTY si tak připsal druhou vysokou porážkou a je jasné, že to nebude v této sezoně a v této soutěži žádná „procházka růžovým sadem“. Naopak, těžší soupeři ještě přijdou a tak to bude hlavně o získávání zkušeností, výsledky budou spíše podružné.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kamenář 7, Kostrec 6, Čábelka 2, Pajer 2, Pektor O. 2, Hanuš 1, Hovorka K. a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 6, SEDMIČKY: 5/2 – 3/2, ROZHODČÍ: Lehký - Novotný, DIVÁCI: 38.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
V dalším zápase náš mladý tým opět vysoko prohrál. Největší problém je  zatím mládí celku a z toho pramenící slabší fyzická konstituce, nesehranost a nezkušenost. Zkušenější soupeři, kterým Havlíčkův Brod bezpochyby byl, toho dokáží nekompromisně využít. Musíme nutně zapracovat na postupném útoku, kde jsme velmi bezradní a hlavně technické chyby. Z jednotlivců bych asi vyzdvihnul výkon Kamenáře, který je stále ještě starším žákem a Kostrece, ostatní střídali lepší okamžiky s horšími.

Ostatní výsledky 2. kola:
HÁZENÁ Rokycany - JISKRA Třeboň B 36:32, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - HBC Strakonice 1921 19:29,LIONS Hostivice - TALENT Plzeň B 34:32, 1.HC Pardubice - SOKOL Úvaly 39:33,  LOKOMOTIVA Vršovice měl VOLNO.

Příští program:
Ve 2.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí v sobotu 30.září tým mladších dorostenců SPARTY od 14:00 hodin ve sportovní hale týmu TJ SOKOL Úvaly.