Mladší dorostenci Sparty naplnili roli favorita bez větších potíží

6. duben 2016, 00:40

Zruč n. S. - V neděli 3. dubna čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora utkání 17. kola 2. ligy MD-Čechy 2015/2016, ve kterém přivítal ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou tradičního středočeského soupeře - tým Sokola Úvaly.

Kutná Hora - Úvaly 36:27 (16:12)

Hosté z Úval byli po 16. kole v průběžné druholigové tabulce na 9. místě (bilance 7-0-9) se ziskem 14 bodů, Sparta na 6. místě (bilance 8-0-8) měla o dva body více. V podzimním vzájemném utkání Sparta v Úvalech zvítězila 34:40 a do nedělní odvety nastupovala určitě v roli favorita.

První čtvrtina utkání však byla hodně vyrovnaná, Sparta vedla 1:0, 2:1 a 4:2, poté hosté 4:5 a následné jednobrankové vedení domácích 7:6 a 8:7 hosté dokázali vždy brzy vyrovnat, naposledy v 15. minutě na 8:8. Další minuty prvního dějství však byly jasně v režii domácích, kteří šestibrankovou šňůrou odskočili do 23. minuty na 14:8 a ve 27. minutě již vedli 16:9. V závěru potom hosté snížili na poločasových 16:12.

Začátek druhého poločasu byl poměrně vyrovnaný a branky padaly rovnoměrně na obou stranách a tak ve 42. minutě byl rozdíl stále čtyřbrankový - 22:18. Ale v dalším průběhu utkání dorostenci Sparty začali svůj náskok pomalu ale jistě navyšovat, ve 43. minutě byl stav 25:18, ve 48. minutě 28:20 a v 50. minutě již 31:21. V závěrečné desetiminutovce se již nic podstatného nestalo a tak si kutnohorský tým mladších dorostenců „dokráčel“ bez větších problémů pro další druholigové vítězství v poměru 36:27.

Solidně zachytal Kotěšovec, střelecky opět vynikl Procházka (na jaře si drží průměr 14 branek na utkání) a výrazně ho doplňovali Špaček s Jeníčkem. Ale pochvalu za výkon i výsledek v nedělním utkání zaslouží celý kolektiv mladších dorostenců Sparty.

Sestava a branky Sparty: Kotěšovec - Procházka 16, Špaček 8, Jeníček 6, Losinecký 3, Šimon 2, Dolejší 1, Horák, Fojta a Choc. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 1/3. Vyloučení: 0/3. Sedmičky: 2/1 - 3/2. Rozhodčí: Václavík - Studecký (oba Praha). Diváků: 17.

Příští program:
V utkání 18. kola 2. ligy MD nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 16. dubna 2016 od 14,15 hodin ve sportovní hale vedoucího týmu průběžné tabulky - HBC Strakonice 1921.