Mladší dorostenci Sparty odpor soupeře zlomili hlavně nástupem do druhé půle

11. březen 2015, 08:13
(aktualizováno: 11. březen 2015, 08:13)

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora přivítali v neděli v "domácí" hale ve Zruči nad Sázavou vv utkání 15. kola druhé ligy Lokomotivu Vršovice. K mistrovskému zápasu nastoupili po čtrnáctidenní přestávce, protože zápas 14. kola v Pardubicích, který se původně měl hrát před týdnem, byl přeloženo až na 17. dubna.

Kutná Hora - Lokomotiva Vršovice 36:16 (16:8)

Hosté byli po 14. kole v průběžné tabulce soutěže až na předposledním, 11. místě se ziskem čtyř bodů (bilance 2-0-11), naopak Sparta měla na místě čtvrtém na svém kontě 18 bodů za bilanci 9-0-4 (plus odložené utkání v Pardubicích k dobru). V podzimním vzájemném utkání Kutná Hora zvítězila ve Vršovicích 25:33 a tak do nedělního utkání vstupovala rozhodně v roli favorita.
Úvod utkání však byl překvapivě hodně vyrovnaný a oba soupeři se několikrát vystřídali ve vedení. O tom ostatně svědčí vývoj skóre v první čtvrtině utkání - 0:1, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 7:4 a 7:5. V 15. minutě byl stav 8:5, ale o tři minuty později hosté srovnali na 8:8. Poté však nabral vývoj utkání jednoznačný směr - výrazná převaha kutnohorského týmu ve všech herních činnostech. Brankář Ginter zavřel do konce prvního dějství branku, již neinkasoval a jeho spoluhráči v poli šňůrou osmi branek stanovili poločasové vedení na 16:8.

A jak skončil poločas první, tak začal i poločas druhý. V něm nastoupil do branky Sparty Kotěšovec, dlouhých téměř třináct minut držel čisté konto a náskok kutnohorského týmu narostl do 43. minuty na 24:8. Domácí vyhráli úsek utkání od 18. do 43. minuty neskutečným rozdílem 16:0! Ve zbývajícím úseku utkání se již hosté dokázali častěji prosazovat, přesto hráči Sparty  předváděli nadále velmi dobrý výkon a navyšovali svůj náskok. V utkání nakonec zvítězili zcela zaslouženě dvacetibrankovým rozdílem 36:16. Do druholigové tabulky si připsali další 2 body a nadále jim v ní patří výborné 4. místo.

Za výkon i výsledek v nedělním odpoledním  utkání zaslouží celý tým mladších dorostenců kutnohorské Kutné Hory velkou pochvalu. Spolehlivě zachytali oba brankáři - Ginter i Kotěšovec, střelecky se tradičně dařilo silné čtyřce Procházka, Losinecký, Škalda, Špaček (tentokrát obstarali všech 36 branek Sparty), dobrý výkon však podali i ostatní hráči, kteří v utkání nastoupili a i oni mají zásluhu na velmi dobrém výkonu a výsledku.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 13, Losinecký 10, Škalda 9, Špaček 4, Horák, Klapka a Veselý. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 0/3. Sedmičky: 2/1 - 2/2. Rozhodčí: Beneš (Nové Veselí) - Laštovička (Havl. Brod). Diváků: 13.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Hasala? "Soupeř s námi držel tempo hry až do stavu 8:8. Poté jsme zlepšenou hrou v obraně nedovolili hráčům z Vršovic téměř 25 minut brankově se prosadit a o vítězství nebylo pochyb. V útoku se mi líbila hra spojek. V obraně se začalo dařit, až když hráči dodržovali systém, který jsme si řekli před utkáním. O vysoké a zasloužené vítězství se podělil celý tým. Jsem rád, že hráči utkání nepodcenili a že ani pod dojmem narůstajícího brankového rozdílu nepolevili."

Příští program:
V utkání 16. kola 2. ligy MD nastoupí tým mladších dorostenců Sparty v sobotu 14. března 2015 v Náchodě, kde bude od 12 hodin hostem místního týmu TJ HC Náchod.