Mladší dorostenci Sparty po čtrnáctidenní pauze porazili Úvaly

15. březen 2017, 00:56

Zruč nad Sázavou - V neděli 12. března 2017 odehrál tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora po čtrnáctidenní přestávce (v minulém 14. kole měl volno) třetí jarní mistrovské utkání 2. ligy MD - Čechy, když v rámci 15. kola přivítal ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou tradičního středočeského rivala - tým Sokola Úvaly.

Kutná Hora - Úvaly 31:23 (17:12)

Tým Úval byl před nedělním utkáním v druholigové tabulce na 3.místě s bilancí 9-0-2 a ziskem 18 bodů, SPARTA na 4.místě se ziskem 12 bodů za bilanci 6-0-5. V podzimním utkání v Úvalech zvítězili domácí 39:29 a dle dosavadních výsledků nastupovali do nedělního utkání v roli favorita spíše hosté.

A právě oni se v 1.minutě ujali vedení 0:1, bylo to však jejich vedení v utkání první a zároveň poslední. Ještě ve 3.minutě dokázali vyrovnat na 2:2, v dalším průběhu prvního dějství již měli stále více ze hry kutnohorští. V brance tentokrát od začátku nastoupil Ginter a byl velkou oporou, hodně toho vychytal hlavně z křídel. Velmi dobrá byla od úvodních minut obrana na středu brankoviště, pouze v křídelních prostorech mladíci Klouček, Šimon či Zatloukal často nestíhali. Ale brankář jejich chyby dokázal zachraňovat. A v útoku řádila jako vždy úderná dvojice Procházka – Jeníček. Skóre tak narůstalo celkem jednoznačně ve prospěch domácích. V 5.minutě byl stav pouze 4:3, v 10.minutě 8:4, v polovině 1.poločasu 11:6 a ve 25.minutě již 15:8. V závěrečné pětiminutovce prvního dějství hosté mírně snížili, přesto 1.poločas skončil vedením domácích o 5 branek v poměru 17:12.

Také 2.poločas měl podobný průběh, jako ten první. Dorostenci SPARTY si udržovali mírnou herní převahu a nadále zvyšovali své vedení. Ve 40.minutě byl stav již 22:14, v 50.minutě 25:18 a v předposlední 59.minutě dokonce náskok narostl na rozdíl 10 branek – stav byl 31:21. V závěrečné minutě hosté již jen 2 brankami upravili na konečných 31:23. Kutnohorští dorostenci si tak i ve třetím jarním utkání připsali plný bodový zisk, tentokrát po velmi solidním výkonu všech řad. Velkou zásluhu na vítězství měl brankář Ginter, který si připsal 21 úspěšných zákroků / výborná úspěšnost 47,7% /, spolehlivá obrana pomohla několika výbornými bloky a dvojice střelců Procházka – Jeníček nasázela soupeři 24 z celkových 31 branek svého týmu. Celkově tým podal v nedělním dopoledním utkání velmi dobrý výkon, zaslouženě zvítězil a připravil „úvalským Sokolům“ třetí porážku v sezóně. Soupeř dorazil tentokrát k utkání bez několika svých opor a na jeho výkonu to bylo znát.

SESTAVA a BRANKY: Ginter /br/ - Procházka 14, Jeníček 10, Novák P. 3, Šimon 3, Horák 1, Fojta, Klouček a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 5 – 5, SEDMIČKY: 4/3 – 3/2, ROZHODČÍ: Hladký / Sezimovo Ústí / - Tůma / Ledeč n.S. /, DIVÁCI: 20.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?
Očekával jsem vyrovnanější utkání. Družstvo Úval patří v dlouhodobějších statistikách na přední místa této soutěže. M.j. je v tabulce druhých poločasů na hřištích soupeře na prvním místě. I z tohoto pohledu musí být velká spokojenost s celkovým průběhem. Skvěle zafungovala obrana jako celek, nasazení Gintera do branky bylo velmi prozíravé a tým svým výkonem velmi podržel. Pro toto utkání se vystřídal s Fojtou, který svou agresivitou na místě pivota pomáhal bořit obranný systém soupeře. Procházka opět nejlepší na hřišti. V závěru utkání se líbila souhra dvojice Jeníček - Novák, kdy druhý jmenovaný po pěkných přihrávkách do křídla spolehlivě proměňoval. Ostatní hráči tým dobře doplnili a myslím si, že se zrodilo příjemné překvapení.

Ostatní výsledky 15.kola:
SOKOL Bělá pod Bezdězem - TJ Náchod 32:26, l.HC Pardubice - LOKOMOTIVA Louny 33:42, HSK TYGŘI Ústí nad Labem - LOKOMOTIVA Vršovice 15:22, 1.HK Dvůr Králové nad Labem a SOKOL Vršovice „B“ měly volno.