Mladší dorostenci Sparty tentokrát nestačili na domácí Úvaly

5. říjen 2023, 01:12

Úvaly - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparty Kutná Hora čekalo v sobotu 30. září mistrovské utkání 3. kola 2. ligy JV-Čechy 2023-24, ve kterém nastoupil ve sportovní hale středočeského rivala, týmu TJ Sokol Úvaly. Utkání se hrálo jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

Úvaly - Kutná Hora 25:28 (20:13)

Mladší dorostenci SPARTY měli dobrý vstup do utkání, postupně vedli 0:2, 1:3, 2:4 a v 8.minutě 3:5, poté dokázali vyrovnat vedení domácích na 6:6 a v 17.minutě na 9:9, na konci 27.minuty ještě drželi nadějný stav, když prohrávali 15:13. Ale závěr poločasu nezvládli a naopak domácí 5 brankami v posledních třech minutách upravili na poločasových 20:13. Škoda toho nepovedeného závěru.

Do poloviny 2.poločasu domácí navýšili své vedení až na rozdíl 9 branek, ve 45.minutě byl stav 29:20 a vypadalo to na další debakl. Ale tým SPARTY zabojoval a postupně dokázal snížit až na rozdíl 5 branek, do 56.minuty na 31:26. V závěru potom domácí navýšili na konečných 35:28, pro kutnohorský tým to ale nebyl až tak špatný výsledek. S poměrně prořídlým kádrem byl domácím zdatným soupeřem a pral se statečně až do samého závěru.

SESTAVA a BRANKY: Niederle /br/ - Kamenář 8, Kostrec 7, Hanuš 5, Pektor O. 3, Čábelka 2, Šklíba 2, Hovorka K. 1 a Stýblo. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 3 – 1, SEDMIČKY: 1/1 – 6/5, ROZHODČÍ: Kasík - Štrébl, DIVÁCI: 78.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Za tento zápas musím náš tým pochválit, přestože jsme o sedm branek prohráli. Kluci dokázali s fyzicky disponovanějším a početnějším soupeřem držet krok prakticky celý zápas s výjimkou závěrečné pětiminutovky prvního poločasu. V útoku se nejvíce prosazovala dvojice Kostrec, Kamenář, ale celý tým podával dobrý kolektivní výkon a dokázal rozebírat obranu soupeře jednoduchými nacvičenými signály. V obraně byla fyzická převaha soupeře hodně znát, přesto kluci bojovali  a neohroženě se se soupeřem rvali. Je obrovskou škodou, že jsme měli k dispozici pouze dva hráče na střídání, výsledek by v plné sestavě mohl vypadat jinak. Všem hráčům děkuji za skvělý přístup a nasazení a věřím, že tohle je cesta k budoucím vítězstvím.

Ostatní výsledky 3. kola:
HBC Strakonice 1921 - HÁZENÁ Rokycany 34:25, JISKRA Havlíčkův Brod - LIONS Hostivice 26:33, TALENT Plzeň B - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 35:30, LOKOMOTIVA Vršovice - 1.HC Pardubice 27:33, JISKRA Třeboň B měla VOLNO.

Příští program:
Ve 4.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 8.října ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 16:00 hodin tým LIONS Hostivice.