Mladší dorostenci Sparty v úvodním utkání druhé ligy porazili ve Zruči Bělou

23. září 2014, 07:31
(aktualizováno: 23. září 2014, 07:31)

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora jako nováček vstoupili do nového mistrovského ročníku druhé ligy - Čechy. V utkání prvního kola přivítali středočeského soupeře - Bělou pod Bezdězem. Utkání se hrálo ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou.

Kutná Hora - Bělá p. B. 25:21 (13:13)

Od úvodních minut bylo utkání poměrně vyrovnané a oba soupeři se v průběhu prvního dějství několikrát vystřídali ve vedení - 1:0, 1:2, 3:2, 4:3, 4:5, 6:8, 8:10, 10:11, 12:11, 13:12 a nakonec hosté v poslední minutě vyrovnali na poločasových 13:13.

V první desetiminutovce druhého poločasu domácí třikrát přešli do dvoubrankového vedení - 15:13, 16:14 a 17:15, hosté třikrát snížili na rozdíl branky jediné. Ve 41. minutě poprvé náskok domácích narostl na rozdíl tří branek - 19:16, deset minut před koncem byl rozdíl již pětibrankový - 22:17. V závěrečných minutách se již nic podstatného nezměnilo, tým Sparty si bez větších problémů své vedení ohlídal a mohl se tak po závěrečném hvizdu radovat z premiérového zisku ligových bodů za vítězství 25:21.

Mladší dorostenci Sparty začali novou ligovou sezónu úspěšně, soupeře přehrávali bojovností a nasazením hlavně ve druhém poločase. Klíčové bylo ubránění střelce hostí Stacha, který dal za první poločas 10 branek a v tom druhém již pouze jedinou! V úzkém kádru Kutné Hory (tentokrát pouze jeden hráč na střídání do pole) nastoupilo několik starších žáků, z nichž hlavně Procházka byl klíčovým hráčem, výborný v obraně a hlavně neudržitelný v útoku (s 12 brankami nejlepší střelec utkání).

V týmu se poprvé představila také dvojice hráčů ze Zruče - Klapka a Losinecký, kteří na tuto sezónu do Sparty přestoupili z místní Jiskry. A hlavně druhý jmenovaný potvrdil šesti brankami svou herní vyspělost a kvalitu. Trenér Jiří Hasala tak mohl být s výkonem svého týmu hodně spokojen, na druhou stranu byl zklamán přístupem několika svých hráčů, kteří dali přednost před prvním ligovým utkáním rodinným výletům či jiným povyražením.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 12, Losinecký 6, Špaček 3, Klapka 2, Škalda 1,  Veselý 1 a Fojta. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 4/7. Sedmičky: 1/1 - 4/3. Rozhodčí: Artl - Černý (oba Praha). Diváků: 35.

Ostatní výsledky 1. kola:
Náchod - Chrudim 10:0 kont.
Liberec - Louny 21:36
Ledeč n. S. - Sok. Vršovice 25:25
Šťáhlavy - Lok. Vršovice 36:25

Příští program:
V sobotu 27. září mladší dorostenci Sparty  nastoupí ve sportovní hale v Lounech, kde budou od 14.30 hodin hostem domácí Lokomotivy.