Mladší dorostenci Sparty zahájili nový druholigový ročník prohrou v Pardubicích

22. září 2023, 00:40

Pardubice - V neděli 17. září zahájil tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora svůj premiérový mistrovský ročník 2. ligy JV-Čechy, když v utkání 1. kola nastoupil v nafukovací hale východočeského soupeře – týmu 1. HC Pardubice. Utkání se hrálo od 15 hodin jako předzápas druholigového utkání mužů obou oddílů.

1. HC Pardubice - Sparta Kutná Hora 37:15 (19:10)

A utkání rozehráli mladší dorostenci SPARTY nadějně, po vedení 0:1 a 2:3 byl ještě v 9.minutě stav vyrovnaný 4:4. Ovšem v dalším průběhu prvního dějství již hru jednoznačně ovládli domácí, nejprve 7 brankami v řadě odskočili na 11:4 a 1.poločas nakonec skončil jejich vedením o 9 branek v poměru 19:10.

A 2.poločas měl průběh podobný, domácí hru jasně ovládali, převyšovali hosty po všech stránkách a postupně navyšovali své vedení až na konečný rozdíl 22 branek. V utkání tak zvítězili zcela jednoznačně v poměru 37:15.

Tým mladších dorostenců SPARTY tak zahájil nový mistrovský ročník 2.ligy vysokou porážkou a je jasné, že bude sbírat ve vyšší soutěži hlavně zkušenosti, výsledky proto nebudou až tak důležité.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 6, Šklíba 3, Čábelka 2, Kopecký 2, Hovorka K. 1, Loužil 1, Hanuš, Pektor O. a Stýblo. Trenér: Červenka Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 0, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 0 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek - Vlk, DIVÁCI: 69.

A jak hodnotil úvodní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Hned první utkání nám ukázalo, jak bude tato soutěž pro náš mladý tým náročná. Soupeř byl v průměru o rok a půl starší, a to je v této kategorii hodně vidět. Převyšoval nás rychlostně, silově i sehraností. Kluci bojovali, ale to nestačilo, navíc jim docházeli fyzické síly a výsledkem bylo pouhých pět branek v druhém poločase. Mrzí mě zbytečně mnoho ztrát a zahozených šancí, které soupeř nemilosrdně trestal rychlými útoky. Budeme muset hodně pracovat na obraně a hlavně na postupném útoku. Nicméně bych chtěl poděkovat klukům, že zápas nezabalili a bojovali až do konce.

Ostatní výsledky 1.kola:
HBC Strakonice 1921 – LIONS Hostivice 26:29, JISKRA Třeboň B – SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 24:38, TALENT Plzeň B – JISKRA Havlíčkův Brod 31:22, LOKOMOTIVA Vršovice – HÁZENÁ Rokycany 26:32, SOKOL Úvaly – měl VOLNO.

Příští program:
V neděli 24. září přivítá tým mladších dorostenců SPARTY ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 15:00 hodin tým – TJ JISKRA Havlíčkův Brod.