Mladší žáci sehráli první podzimní mistrovský turnaj v Libčicích nad Vltavou

28. září 2023, 00:36

Libčice nad Vltavou - V sobotu 23. září odehrál kutnohorský tým mladších žáků úvodní podzimní mistrovský turnaj Středočeské ligy mladšího žactva a to na venkovním hřišti v Libčicích nad Vltavou.

V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje 13 týmů –AŠ Mladá Boleslav, HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, HC Kolín, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SOKOL Libčice nad Vltavou, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Soutěž se hraje turnajovým způsobem a týmy jsou rozděleny do 3 skupin. Skupina A – Bělá, Ml.Boleslav, Poděbrady a Úvaly A, skupina B – Kolín, Mělník, Úvaly B a Zruč, skupina MIX – Hostivice, Kostelec, Kutná Hora, Libčice a Příbram. Skupina MIX odehraje se 6 podzimních kol, kde na každý tým čekají 3 utkání / v domácím turnaji dokonce 4 utkání / s hrací dobou 2x15 minut.

V sobotním libčickém turnaji tedy odehrál tým SPARTY Kutná Hora 3 utkání, a to se SOKOLEM Kostelec, následně s LIONS Hostivice a na závěr s domácím SOKOLEM Libčice. A domů se vrátil s bilancí 2 jasných vítězství a 1 těsné porážky.

V úvodním utkání porazil bez problémů o 11 branek Příbram, když v poločase vedl o 6 branek. V tom druhém podlehl těsně o branku Hostivicím, když v poločase ještě o 2 branky vedl. A na závěr si poradil s domácími Libičiemi, když po poločasovém vedení o 4 branky nakonec zvítězil o 8 branek.

Střelecky se nejvíce prosazoval Buňka, spolehlivé výkony však podali i všichni ostatní, kteří v úvodních třech podzimních utkáních nastoupili. A všichni zaslouží za předvedené výkony, bojovnost a nasazení určitě pochvalu.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:
Funda / br / - Buňka 18, Kaucner V. 10, Kolář Š. 7, Stibůrek T. 6, Lebeda O. 5, Olyšar 5, Kremla Th. 2, Duška, Petra Vik., Petra Voj. a Tuhý. Trenéři: Salák Alois ml., Sušanka Martin.

A jak hodnotil úvodní utkání sezony trenér SPARTY Alois Salák ml.?
První turnaj mladších žáků v Libčicích jsme zvládli dobře. Výborný výkon předvedl v brance Petr Funda. Smolně jsme prohráli s Hostivicemi, se kterými jsme se přetahovali až do poslední minuty, kde došlo k vyloučení našeho hráče a nám už se nepovedlo zvrátit zápas na naší stranu. Premiéru ve velké házené měli na tomto turnaji bratři Petrů, z niž mladší Viktor je ještě minižák. Za bojovný výkon zaslouží všichni hráči velkou pochvalu.

Ve druhém podzimním kole Středočeské ligy čeká tým mladších žáků SPARTY turnaj v Kostelci nad Labem, kde v neděli 8.října postupně narazí na LIONS Hostivice, SPARTAK Příbram domácí SOKOL Kostelec n/Labem.