Odpor mělnického soupeře házenkáři Kutné Hory zlomili před přestávkou

15. květen 2011, 23:05
(aktualizováno: 15. květen 2011, 23:05)

Kutná Hora - Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora přivítali v neděli ve 12. kole Společné regionální ligy HC Wendy Mělník. V posledním jarním domácím utkání s předposledním celkem tabulky jasně kralovali.

Kutná Hora - Mělník 32:23 (18:11)

V podzimním utkání Sparta zvítězila v nafukovací hale v Mělníku po dobrém výkonu 30:39 a v průběžné tabulce byla před nedělní odvetou na druhém místě se ziskem 18 bodů, zatímco Mělník byl sedmý - měl bodů pět.

Začátek posledního domácího utkání se Spartě příliš vydařil. Hosté začali lépe a ve 4. minutě byl stav 0:2. Teprve v 5. minutě dali domácí první branku, ve stejné vyrovnali na 2:2 a do 8. minuty otočili vedení ve svůj prospěch na 5:2. Ještě ve 12. minutě Kutná Hora vedla 6:3, další minuty však totálně nezvládla. Hrubými chybami v obraně i v útoku nabízela hostům jednu šanci za druhou a ti je dokázali trestat. Do 15. minuty srovnali na 6:6 a na vedení Sparty 7:6 odpověděli vedením 7:9 a ve 22. minutě dokonce měli k dobru náskok tří branek  - 8:11. Závěrečné minuty prvního poločasu však byly plně v režii domácích. Za poslední sedm minut zaznamenali desetibrankovou šňůru a do kabin odcházeli s pohodovým vedením o sedm branek - 18:11.

Od úvodních minut druhého poločasu již byla hra poměrně vyrovnaná, oba soupeři se téměř pravidelně střídali ve skórování. A tak ve 40. minutě Sparta vedla stále o sedm branek - 20:13, v 50. minutě byl stav 26:18. A v závěrečné desetiminutovce se již nic podstatného nezměnilo, domácí nadále bezpečně vedli a nakonec utkání v pohodě vyhráli o devět branek v poměru 32:23.

Sparta v posledním domácím utkání potvrdila roli favorita a body si připsala zaslouženě, předposlední tým tabulky však předvedl bojovný výkon a často dokázal hodně "zazlobit". Výkon obou týmů byl poznamenán mokrým povrchem, který přece jenom hráčům dělal v pohybu problémy, podmínky však byly pro obě strany stejné.

Domácí střelci se v utkání činili, když vyslali na branku hostí celkem 58 střel, což je při 32 brankách úspěšnost 55,2%. Velmi dobře odchytal tentokrát téměř celé utkání Červenka (22 zákroků = úspěšnost rovných 50%). Na jednu sedmičku ho vystřídal v brance Malý, nebyl však úspěšný. Střelecky se tentokrát prosadilo všech jedenáct hráčů v poli, včetně dvou debutujících dorostenců, Falgeho a Stehlíka. Oba mladíci rozhodně ve své premiéře v týmu mužů nezklamali.

Spartu nyní čeká "výlet" do haly vedoucího týmu soutěže, pražské Slavie a sezónu zakončí za čtrnáct dní v okresním derby ve Zruči nad Sázavou.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Kůrka 6, Šalátek 6, Hasala 5, Hovorka 5, Polívka ml. 2, Polívka st. 2, Salák J. 2, Falge 1, Hájek 1, Stehlík 1 a Šnajdr 1. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 1/3. Vyloučení: 4/1. Sedmičky: 2/2 - 4/4. Rozhodčí: Mára - Svítek (Praha). Diváků: 40.

V příštím kole kutnohorský tým mužů zavítá do Prahy, kde v neděli 22. května nastoupí od 17 hodin ve sportovní hale vedoucího týmu soutěže – HK Slavia Praha.