Po dlouhé zimní přestávce a azylu v Ledči nad Sázavou nastoupili dorostenci opět doma

3. duben 2011, 22:41
(aktualizováno: 3. duben 2011, 22:41)

Kutná Hora - Starší dorostenci házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora se konečně dočkali a po dlouhé době (od 10. října 2010) nastoupili ke druholigovému zápasu opět v domácím prostředí (v zimní přestávce hráli svá domácí utkání ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou). V neděli přivítali na svém hřišti v Tyršově ulici HC Plzeň.

K. Hora - Plzeň 20:25 (8:13)

Plzeň byla před nedělním utkáním v druholigové tabulce o místo před Spartou, na osmém se ziskem 10 bodů. V podzimním domácím utkání západočeši Kutnou Horu porazili vysoko 44:24, později však bylo utkání kontumováno ve prospěch kutnohorského týmu 12:0 za neoprávněný start hráče Plzně.

V dnešním utkání v Kutné Hoře měli výrazně lepší úvod hosté a to se promítlo v jeho dalším průběhu. V 6. minutě totiž vedli 0:5, v 10. minutě 2:7 a pětibrankový náskok poté vydržel hostům z Plzně až do konce prvního poločasu. Ve zbývajících dvaceti minutách prvního dějství se totiž oba soupeři pravidelně střídali ve střílení branek a poločas tak skončil vedením hostů 8:13.

Úvod druhého poločasu začali lépe domácí a dvěmi rychlými brankami snížili na 10:13, hosté se však zaskočit nenechali. Nejprve třemi brankami zvýšili na 10:16 a do 42. minuty navýšili svůj náskok na rozdíl sedmi branek - 12:19. V 55. minutě již byl rozdíl osmibrankový - 16:24 a stejný rozdíl byl také v 57. minutě - 17:25. V posledních třech minutách domácí upravili třemi brankami v řadě na konečných 20:25.
Hosté z Plzně v utkání zvítězili po zásluze, měli lepší vstup do utkání, méně kazili a většinu svých šancí dokázali proměnit. A výrazně je podržel jejich brankář.

Oproti tomu dorostenci Sparty zahodili příliš jasných tutovek a nedokázali hlavně ubránit fyzicky hodně narostlého pivota hostujícího týmu. Slušně zachytal Koriťák, střelecky se nejvíce prosadil Pícha. Poprvé po operaci nastoupil na jaře brankář Karlovský. I přes porážku byl trenér Sparty Jiří Hasala s výkonem a nasazením svých svěřenců v tomto utkání vcelku spokojen.

V dalším - 19. kole tým Kutná Hora pojede v sobotu do Lovosic, začátek utkání je v tamní sportovní hale od 15 hodin.

Sestava a branky Sparty: Karlovský, Koriťák - Pícha 9, Bielický 4, Brož 3, Falge 2, Kuře 1, Petránek 1, Nádvorník a  Stehlík. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 5/5. Sedmičky: 5/3 - 3/3. Rozhodčí: Blanar - Radosta (oba Liberec).