Sedmizápasovou vítěznou šňůru kutnohorských dorostenců přeťal Náchod

18. březen 2015, 23:08
(aktualizováno: 18. březen 2015, 23:08)

Náchod - V sobotu 14. března měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu utkání 16. kola 2. ligy MD - Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale v Náchodě proti domácímu týmu HC TJ Náchod.

Náchod - Kutná Hora 26:24 (12:10)

Domácí byli po 15. kole v průběžné tabulce soutěže na 8. místě se ziskem 12 bodů za bilanci 6-0-8, Sparta byla na 4. místě se ziskem 20 bodů za bilanci 10-0-4 (oba soupeři mají navíc jedno odložené utkání k dobru – Náchod ve Šťáhlavech a Sparta v Pardubicích). V podzimním vzájemném utkání Sparta doma zvítězila 34:26, když o svém vítězství rozhodla hlavně výborným výkonem v prvním poločase, po kterém vedla 18:9.

Sobotní odvetné utkání bylo od začátku poměrně vyrovnané, mírně navrch však měla přece jenom Kutná Hora. Ta vedla postupně 0:1, 1:3, 2:4, 3:5 a po vyrovnání domácích na 5:5 ještě 5:6 a ve 13. minutě 6:7. Ale ve druhé polovině prvního poločasu převzali iniciativu a také vedení domácí. Sparta devět minut neskórovala a Náchod do 22. minuty přešel do vedení 9:7, ve 26. minutě vedl 11:8 a poločas nakonec skončil jeho vedením 12:10.

Začátek druhého poločasu se hostům vydařil a třemi brankami do 33. minuty přešli do vedení 12:13. Ale domácí odpověděli pěti brankami v řadě a ve 39. minutě byl stav 17:13. Sparta o minutu později snížila na 17:15, do 43. minuty však domácí navýšili své vedení na rozdíl pět branek, na 20:15. A stejným rozdílem vedli domácí ještě ve 48. minutě, kdy byl stav 23:18. V závěrečné čtvrtině utkání se Kutná Hora nadechla k náporu a postupně dokázala snižovat náskok domácích, v 50. minutě na 23:20 a v 58. minutě dokonce na rozdíl branky jediné - na 24:23. Závěr ale zvládl lépe domácí tým, který nakonec v utkání zvítězil o dvě branky v poměru 26:24.

Pro Spartu tak sice v sobotu v Náchodě skončila parádní sedmizápasová šňůra vítězství, přesto si nadále udržuje v průběžné druholigové tabulce výborné 4. místo.

Sestava a branky: Ginter - Procházka 7, Škalda 7, Špaček 5, Losinecký 3, Horák 2, Fojta, Jeníček, Klapka, Saidl a Veselý. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 6/6. ČK: 1/0. Sedmičky: 2/1 - 2/1. Rozhodčí: Lehký (Liberec) - Ledvinka (Pěnčín). Diváků: 28.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Hasala?
"Výsledek utkání nás mrzí, ale s předvedenou hrou a s přístupem hráčů můžeme být spokojeni. V utkání plném kdyby, byl soupeř šťastnější. Série vítězných zápasů  skončila. Věřím, že v sobotu zahájíme novou a opět vítěznou.  Celku Šťáhlav máme co oplácet."