Solidní výkon starších žáků na úvalskou rezervu nestačil

1. červen 2017, 00:45

Úvaly - Starší žáky oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v sobotu další utkání jarní části mistrovského ročníku společného přeboru, když v rámci 5. jarního kola nastoupili ve sportovní hale týmu Sokol Úvaly B.

Úvaly B - Kutná Hora 27:21 (12:10)

Osm účastníků soutěže je nyní na jaře rozděleno do 2 čtyřčlenných skupin, v silnější skupině „A“ startují – HÁZENÁ Mělník 02, HBC Jičín, SOKOL Úvaly „A“ a TJ Náchod, ve slabší skupině „B“ – HÁZENÁ Mělník 03, SOKOL Úvaly „B“, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora. Hraje se dvoukolově, každý s každým doma – venku, hrací doba 2 x 25 minut.

SOKOL Úvaly „B“ je vedoucí tým průběžné tabulky „B“ skupiny SP a před měsícem v Kutné Hoře zvítězil celkem přesvědčivě a vysoko 11:31. Ovšem sobotní odveta nebyla tak jednoznačná, kutnohorský tým v ní podal celkem solidní výkon a – na rozdíl od domácího utkání – byl domácím poměrně zdatným soupeřem. Po vyrovnaném začátku utkání, kdy byl v 7.minutě stav 3:3, domácí odskočili do 4 brankového vedení 7:3 ve 13.minutě.  V dalším průběhu prvního dějství však kutnohorský tým starších žáků postupně snižoval, v závěru 3x až na rozdíl branky jediné. 1.poločas však nakonec vyhrál domácí tým o 2 branky 12:10.

2.poločas již byl ve znamení větší převahy ze strany domácích, kteří postupně navyšovali svůj náskok až na rozdíl 10 branek, deset minut před koncem byl stav 24:14. V závěru však hosté ještě zabojovali a snížili na konečný, celkem přijatelný rozdíl 6 branek. Utkání tak skončilo vítězstvím favorita v poměru 27:21.

I přes porážku podal kutnohorský tým starších žáků na půdě vedoucího týmu „B“ skupiny SP celkem solidní výkon a celý kolektiv zasluhuje uznání a pochvalu.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 10, Honusová 3, Novotný 3, Zatloukal 3, Klouček 2, Pařez, Růžička, Salák a Schovanec. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 5/3 – 2/2, ROZHODČÍ: Bossanyi - Pokorný / oba Úvaly /, DIVÁCI: 20.

DALŠÍ VÝSLEDEK 5.kola SP - skupiny „B“:
HÁZENÁ Mělník 03 – SPARTAK Příbram 35:8.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr?
Celkem povedené utkání. Soupeř byl sice fyzicky vyspělejší, což se projevilo hlavně ve druhém poločase, ale předvedli jsme dost povedený výkon, za který se nemusíme stydět. Střelecky tým táhl Jiří Červený, v brance se poměrně dařilo Jardovi Valešovi, ale ani ostatní se neztratili. Pokud budeme příští týden v podobné sestavě, věřím, že proti Mělníku budeme bodovat.

V neděli 4.června čeká tým starších žáků SPARTY utkání posledního - 6.jarního kola SP, ve kterém přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin tým HÁZENÁ Mělník 03.