Stará bolest se opět přihlásila: Neproměňování vyložených příležitostí

27. březen 2011, 20:29
(aktualizováno: 27. březen 2011, 20:29)

Mladá Boleslav - Starší dorostenci házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora nastoupili v sobotu ve sportovní hale v Mladé Boleslavi k utkání 17. kola 2. ligy proti domácímu HC Auto Škoda.

M. Boleslav - K. Hora 32:23 (17:12)

V podzimním utkání v Kutné Hoře zvítězili Mladoboleslavští 18:31 (6:12) a v domácím prostředí nastupovali k sobotní odvetě v roli favorita. V průběžné tabulce byli před tímto utkáním na sedmém místě se ziskem devíti bodů, Sparta Kutná Hora na místě devátém měla bodů šest.
Začátek utkání byl v režii domácích, kteří třemi rychlými brankami vedli již ve 3. minutě 3:0, v 7. minutě 6:2 a v polovině prvního poločasu 10:5. Hosté se jen těžko vyrovnávali s tvrdou obranou domácích a velké problémy jim dělala hra na dva pivoty. Přesto ve druhé polovině prvního dějství se již rozdíl ve skóre příliš neměnil a pětibrankovým vedením domácího týmu také poločas skončil - 17:12.

Druhý poločas měl průběh podobný, domácí tým měl i nadále herní převahu a postupně pomalu, ale jistě navyšoval svůj náskok. Ve 40. minutě byl stav 23:16, v 50. minutě 28:20 a konečný rozdíl byl devítibrankový ­- 32:23. Vítězství domácích bylo zasloužené, byli v tomto utkání prostě lepší.

Dorostencům Sparty se tentokrát příliš nedařilo, často kazili a opět se projevovala stará bolest, neproměňování vyložených brankových příležitostí. Tým vůbec nepodržel brankář Koriťák a obrana se jen těžko vyrovnávala s hrou domácích na dva pivoty. Velmi tvrdě byl tentokrát střežen nejlepší střelec Sparty Pícha. Naopak brankově se tentokrát nejvíce dařilo Falgemu, svůj standard potvrdil na křídle Bielický.

V dalším kole čeká tým Sparty konečně utkání v domácím prostředí (doposud to byla hala v Ledči nad Sázavou), v neděli 3. dubna přivítá na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 12 hodin západočeského soupeře - HC Plzeň.

Sestava a branky Sparty: Koriťák - Falge 8, Pícha 6, Bielický 5, Brož 3, Kuře 1, Nádvorník, Petránek a Stehlík. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 7/3. Sedmičky: 0 - 5/4. Rozhodčí: Podzimek (Turnov) - Svítek (Praha).