Starší žáci kutnohorské Sparty si z Jičína přivezli dvě porážky

18. říjen 2017, 00:08

Jičín - V neděli 15. října měl tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu v Jičíně dvojutkání v rámci 5. podzimního kola mistrovského ročníku společného přeboru, když jej nejprve čekalo utkání proti týmu HBC Jičín A, po jeho skončení a cca hodinové přestávce proti týmu HBC Jičín B.

HBC Jičín „A“ - SPARTA Kutná Hora      4 8  :  1 3   /  21 : 7 /
První nedělní utkání proti jičínskému „A“ týmu mělo od úvodních minut celkem jednoznačný průběh, domácí byli po všech stránkách lepší a bylo jen otázkou, jakým poměrem utkání skončí. Již po úvodní desetiminutovce byl stav 9:0, první poločas nakonec skončil výsledkem 21:7. A v poločase druhém se nic nezměnilo, domácí jasně dominovali a nakonec zvítězili zcela zaslouženě 48:13. Potvrdili tak své vedoucí postavení v tabulce.
SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Klouček 4, Novák D. 4, Novák F. 2, Novotný 2, Capouch 1, Ečer, Markvart, Pařez, Rakaš, Růžička, Salák a Šklíba. Trenér: Salák Josef.
NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 2, SEDMIČKY: 3/1 – 0, ROZHODČÍ: Podzimek M.. – Podzimek T. / oba Turnov /, DIVÁCI: 41.

HBC Jičín „B“ - SPARTA Kutná Hora      2 9  :  2 1   /  15 : 11 /
Po přestávce nastoupil kutnohorský tým starších žáků proti jičínskému „béčku“, a to již bylo utkání přece jenom vyrovnanější. Hosté dokonce v polovině prvního dějství vedli 5:7, poté však domácí přidali a 1.poločas skončil jejich vedením o 4 branky v poměru 15:11. V poločase druhém nejprve domácí odskočili na rozdíl 6 branek, na 18:12 a 21:15, hostům se 10 minut před koncem podařilo snížit na 21:18. Ale v závěru jim došli síly a domácí 7 brankovou šňůrou utkání rozhodli. V závěru již jen hosté upravili na konečných 29:21. Dvě utkání za sebou byly náročné a řádně prověřili kutnohorský tým starších žáků. A proti kvalitním soupeřům však bylo k bodům daleko.
SESTAVA a BRANKY: Valach /br/ - Klouček 11, Novák D. 4, Novák F. 3, Novotný 2, Markvart 1, Capouch, Ečer, Pařez, Rakaš, Růžička, Salák a Šklíba. Trenér: Salák Josef.
NAPOMÍNÁNÍ:  0 – 3, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 4/3 – 2/1, ROZHODČÍ: Podzimek M.. – Podzimek T. / oba Turnov /, DIVÁCI: 30.

Ostatní výsledky 5.kola:
SPARTAK Příbram – HÁZENÁ Mělník „B“ 19:25, SOKOL Úvaly „A“ – SOKOL Úvaly „B“ 39:20.

Za týden, v neděli 22.října čeká tým starších žáků SPARTY utkání 6.kola SP, ve kterém přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,00 hodin tým TJ Náchod.