Starší žáci Sparty remizovali v domácím utkání se Sokolem Úvaly

29. září 2016, 00:06

Kutná Hora - V neděli 25. září odehrál tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání třetího podzimního kola společného přeboru, ve kterém přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým Sokola Úvaly A.

V letošním mistrovském ročníku se hraje systémem každý s každým, jednotlivá utkání o délce 2x25 minut /dlouhé roky zpět se hrálo pouze turnajovým způsobem /.

SPARTA Kutná Hora – SOKOL Úvaly „A“     2 8  :  2 8   / 13 : 18 /
První poločas nedělního utkání se kutnohorskému týmu vůbec nevydařil, při absenci nemocného brankáře Valeše často inkasoval, navíc se hráčům v poli příliš nedařilo v obraně, ani v útoku. A tak hosté byli neustále v pohodovém vedení, v 5.minutě byl stav 2:5, v 10.minutě 4:8, v 15.minutě 6:11, ve 20.minutě 10:14 a první dějství nakonec vyhráli o 5 branek v poměru 13:18.

Druhý poločas byl ze strany domácích již o něčem jiném. V brance vystřídal Maška Kotva, který si připsal několik důležitých zákroků, hráči v poli se zlepšili jak v obraně, tak hlavně v útoku a za devět minut bylo vyrovnáno – ve 34.minutě 20:20. A potom až do konce bylo k vidění zajímavé a vyrovnané utkání, ve kterém se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení – 21:22, 23:22, 23:24, 25:24 a ve 45.minutě 25:26. V poslední pětiminutovce kutnohorský tým 3x dokázal vyrovnat jednobrankové vedení hostů, naposledy v předposlední 49.minutě na 28:28. A v samém závěru měl ještě míč v útoku a mohl rozhodnout, to se mu však nepodařilo. Utkání tak skončilo dělbou bodů v poměru 28:28.

Starší žáci SPARTY odehráli v neděli proti úvalskému „áčku“ horší první a podstatně lepší druhý poločas a nakonec vydolovali v utkání cenný bod. Citelně chyběl brankář, kterého zastupující hráči z pole nenahradili. V útoku tým těžil hlavně z výkonů a střelecké potence dvojice Šimon, Červený / zaznamenali 23 z celkových 28 branek /. K nim se však přidal pouze Klouček, nikdo z ostatních hráčů se již do střelecké listiny nezapsal. A to byl také jeden z důvodů konečného výsledku.

SESTAVA a BRANKY: Mašek /br/, Kotva /br/ - Šimon 13, Červený 10, Klouček 5, Novák D, Růžička Š., Schovanec, Šnajdrová a Zatloukal. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 1, SEDMIČKY: 5/1 – 1/0, ROZHODČÍ: Svítek / Praha / - Dolejší st. / Zruč n.S. /, DIVÁCI: 32.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 3.kola:
HÁZENÁ Mělník 02 – SOKOL Úvaly „B“ 40:16, HBC Jičín – SPARTAK Příbram 67:7, TJ HC Náchod – HÁZENÁ Mělník 03 39:7.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr ?
Úvaly A jsou silný soupeř a pravděpodobně se mezi námi bude rozhodovat o možném startu v žákovské lize. Nás hodně limitovala absence brankáře a v prvním poločase jsme k tomu přidali velké množství chyb. Ve druhém poločase jsme přidali na agresivitě v obraně a na pohybu v útoku a podařilo se nám průběh zápasu zvrátit. Toho si velmi cením a je jen škoda, že jsme nedokázali v závěru vstřelit vítězný gól. Za bojovnost a nasazení musím pochválit nejen střelce, ale celý tým. Přesto bych na výkonu našel i některé stinné stránky (bojácný vstup do utkání, nevýrazná rozehrávka a hlavně střelba sedmiček).  Věřím, že v příštím dvojzápase dokážeme na tento solidní výkon navázat, že béčko Mělníka přejedeme a áčko zkusíme maximálně potrápit.

Za týden, v neděli 2.října čekají tým starších žáků SPARTY dvě utkání, nejprve odložené z 2.kola od 12,00 hodin na hřišti týmu HÁZENÁ Mělník 03 a potom od 14,00 hodin tamtéž utkání 4.kola proti týmu HÁZENÁ Mělník 02.