Starší žáci Sparty v podzimní premiéře rozdrtili soupeře z Příbrami

15. září 2016, 01:16

Kutná Hora - V neděli 11. září zahájil nový mistrovská ročník společného přeboru také tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora, když v utkání prvním podzimního kola přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým Spartaku Příbram. V letošním mistrovském ročníku se bude hrát systémem každý s každým, jednotlivá utkání o délce 2 x 25 minut (dlouhé roky zpět se hrálo pouze turnajovým způsobem).

Kutná Hora - Příbram 38:18 (19:6)

Od úvodních minut nedělního odpoledního utkání bylo na hřišti poměrně jasno. Kutnohorský tým byl jasně lepší a svého soupeře bez větších problémů přehrával. O tom ostatně vypovídá vývoj skóre. V 5.minutě byl stav 5:1, v 10.minutě 10:2, ve 20.minutě 15:4 a první poločas skončil pohodovým a vysokým vedením domácích 19:6.

Ve druhém dějství se obraz hry příliš nezměnil, i když hosté se brankově dokázali prosazovat přece jenom častěji. Přesto byl průběh opět jednoznačný – ve 30.minutě byl stav 24:10, ve 40.minutě 29:14 a konečný rozdíl se nakonec vyšplhal na 20 branek, když utkání skončilo jednoznačným výsledkem 38:18.

Starší žáci SPARTY tedy vstoupili do nové mistrovské sezóny vysokým vítězstvím, ale nedělní soupeř z Příbrami patřil k těm nejslabším. Ti silnější teprve přijdou v dalších kolech a tam se uvidí, jak na tom tento kolektiv letos bude. Přesto zaslouží ze nedělní výkon i výsledek pochvalu.

Velmi dobře zachytal Valeš, střelecky vynikla dvojice Šimon – Červený a zdatně je doplňovala Šnajdrová. V letošní sezóně totiž byla ve Středočeském kraji schválena vyjímka, že děvčata mohou hrát také v kategorii starších žáků / dřív to bylo pouze do mladších žáků /. A toho využily v nedělním utkání oba týmy, na straně domácích nastoupila dvě děvčata, na straně hostí jedna.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Šimon 13, Červený 10, Šnajdrová 6, Novák D. 3, Kvěch 2, Zatloukal 2, Honusová 1, Schovanec 1, Růžička Š. a Salák. Trenér: Vít Šnajdr.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 1, SEDMIČKY: 1/0 – 2/0, ROZHODČÍ: Skala / Libčice n.Vltavou / - Novotný / Ml.Boleslav /, DIVÁCI: 22.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 1.kola:
HÁZENÁ Mělník „A“ – HÁZENÁ Mělník „B“ 39:15, SOKOL Úvaly „A“ – SOKOL Úvaly „B“ 24:12, TJ HC Náchod – HBC Jičín 25:20.
A jak hodnotil nedělní utkání trenér starších žáků Vít Šnajdr ?

Příbram nás příliš neprověřila, v tomto zápase byl prostor zkoušet různé hráče na různých postech a vyzkoušet některé jiné varianty obrany. Proto je škoda, že někteří hráči chyběli. Potěšilo mě, že Ti, co byli na hřišti se snažili plnit zadané pokyny, hrát jednoduše a rychle. Spolehlivý byl brankář a trojice zmiňovaných střelců, ale pochvalu zaslouží všichni. Přesto máme na čem pracovat. Hodně chyb jsme udělali v přechodu do útoku a agresivní vysunutá obrana nám příliš nešla. To by nás se silnějším soupeřem mohlo mrzet. Celkově však chlapci a děvčata podali dobrý výkon a je třeba na něj navázat.

Za týden, v neděli 18.září čeká tým starších žáků SPARTY utkání 2.kola SP, ve kterém nastoupí od 10,00 hodin na hřišti týmu HÁZENÁ Mělník „B“.