Starší žáci Sparty v Úvalech jednou vyhráli, jednou prohráli

27. říjen 2023, 00:46

Úvaly - V sobotu 21. října odehrál A tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora další dvě utkání mistrovského ročníku 1. středočeské ligy, když se v rámci turnaje 4.kola střetl ve sportovní hale v Úvalech nejprve s týmem Házená Mělník. a po kratší přestávce byl jeho soupeřem tým Lions Hostivice.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v sobotu v úvalské sportovní hale 2 zápasy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání proti Mělníku již v poločase vedl vysoko o 11 branek, v tom druhém náskok navýšil na konečný rozdíl 17 branek. Vysoké vítězství to bylo naprosto zasloužené, kutnohorský tým byl ve všech herních činnostech jasně lepší.

Ve druhém utkání proti Hostivicím prohrával kutnohorský tým v poločase pouze o branku, v tom druhém soupeř odskočil až na rozdíl 7 branek, v závěru potom snížil na konečný, čtyřbrankový rozdíl. Soupeř zvítězil zasloužené, herně byl přece jenom o něco lepší.

Střelecky se tradičně nejvíce prosazoval Hanuš, ovšem zdatně ho podporovali i ostatní hráči z tentokrát 11-ti členného kádru SPARTY.

Za předvedené výkony, bojovnost i nasazení v obou sobotních utkáních si celý kutnohorský kolektiv zaslouží určitě uznání a pochvalu.

10 :  9

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Hudec /br-1/, Chvojka /br/ - Hanuš 11, Čábelka 8, Pánek 7, Hirš 5, Kamenář 5, Němeček 3, Bartůněk 2, Kail a Pěkný. Trenéři: Čábelková Jolana, Hasala Jiří.

Další výsledek z úvalského turnaje:
Úvaly B - Hostivice 12:36, Úvaly B - Mělník 13:25.

A jak hodnotila dvě nedělní utkání jedna z trenérů SPARTY Jolana Čábelková?
Sobotní zápas s Mělníkem skončil dle našeho očekávání zaslouženou výhrou 28:11. Přestože soupeř nastoupil s početnější  základnou 15 hráčů proti našim 10, tak měli  kluci od začátku fyzickou i psychickou převahu.Na obou stranách se rozdaly jak žluté karty, tak i několik dvouminutových trestů. Vše ale nakonec dopadlo podle očekávání. Była radost sledovat vývoj celého zapasu.Do toho druhého jsme vstupovali s respektem a přáním vyhrát. Hostivice jsou doposud vedoucím týmem v tabulce a tak jsme opravdu vyhrát chtěli. Celý první poločas był vyrovnaný.Těsně před odchodem do šaten na konci prvního poločasu nám však soupeř utekl o 1 branku. A tento jeho náskok pak ve druhé polovině ještě navýšil. Sice jsme se snažili ze všech sil, ale soupeř był tentokrát lepší.Přesto si kluci zaslouží velkou pochvalu, hráli do poslední chvíle moc hezkou házenou.

Další program:
V neděli 5.listopadu čekají „A“ tým starších žáků SPARTY další dvě utkání, tentokrát v rámci 5.kola, ve kterých se utká ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou nejprve s týmem HÁZENÁ Poděbrady a poté s domácí JISKROU Zruč.