Starší žákyně házenkářského oddílu Sparty se představily na domácím hřišti

27. říjen 2023, 00:38

Kutná Hora -  V sobotu 21. října odehrál tým starších žákyň oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v rámci 3. podzimního kola mistrovského ročníku středočeské ligy další dvě utkání, když v domácím prostředí sportovní haly Klimešky v Čáslavské ulici přivítal Lions Hostivice a poté tým Házená Mělník.

V letošním ročníku této soutěže startuje 6 týmů – HÁZENÁ Mělník. HÁZENÁ Poděbrady, LIONS Hostivice, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SPARTA Kutná Hora a SPARTAK Příbram. Hraje se turnajovým způsobem, na podzim proběhne 6 mistrovských turnajů střídavě u každého účastníka. V nich odehraje každý tým 3x 3 utkání a 3x 2 utkání s hrací dobou 2x20 minut. Celkově tedy čeká všechny týmy v podzimní části mistrovské sezony 15 utkání.

Tým starších žákyň SPARTY pokračoval i ve třetím, tentokrát domácím turnaji ve výborných výkonech, vyhrál zde s přehledem obě dvě mistrovská utkáních a vede nadále s plným bodovým ziskem průběžnou tabulku soutěže.

V prvním utkání si bez větších problémů poradil s Hostivicemi, v poločase vedl o 4 branky, nakonec soupeře porazil jednoznačně o 11 branek.

Ve druhém utkání vedl nad Mělníkem v poločase o 6 branek, a i když byl druhý poločas poměrně vyrovnanější, přesto soupeře porazil bezpečně o 8 branek.

Kutnohorských tým starších žákyň předvedl v obou sobotních domácích utkáních velmi dobrý výkon, své soupeře dokázal přehrávat ve všech herních činnostech a nadále si v soutěži drží stoprocentní bilanci – 7 utkání – 7 vítězství. Celý kolektiv zaslouží opět velkou pochvalu.

Střelecky se jako vždy nejvíce prosazovala Natálie Vopěnková, autorka 19 branek, jasně nejlepší střelkyně celé soutěže. A výrazněji se také dařilo dvojici Bára Saláková - Eliška Kernerová. Do střelecké listiny se dokázalo zapsat dalších 5 hráček, z 13ti členného kolektivu SPARTY .

SESTAVA a BRANKY SPARTY v turnaji celkem:
Rudolfová /br/ - Vopěnková 19, Saláková 9, Kernerová 7, Jechová 2, Procházková 2, Danielová 1, Sixtová 1, Vlášková 1, Benešová,  Honzová, Růžičková a Vilimovská. Trenéři: Špírová Eva – Salák Alois ml.

Další výsledky kutnohorského turnaje:
Bělá - Příbram 21:13, Hostivice - Bělá 17:21, Poděbrady - Příbram 11:27, Mělník – Bělá 10:19, Poděbrady - Hostivice 15:24.

A jak hodnotila sobotní dvě domácí utkání trenérka SPARTY Eva Špírová?
V prvním zápase proti Hostivicím nás v brance podržela Eliška Rudolfová a ve druhém zápase proti Mělníku Bára Honzová. Důslednou obranou a jsme v obou zápasech postupně navyšovaly nad soupeři náskok až ke konečným vítězstvím. Děkujeme domácímu diváckému publikum, které holky vyburcovalo k maximálnímu výkonu.