Úzký a mladý kádr mladších dorostenců Sparty na domácí Šťáhlavy nestačil

27. říjen 2014, 20:10
(aktualizováno: 27. říjen 2014, 20:10)

Šťáhlavy - Mladší dorostence oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v sobotu čekalo utkání 6. kola 2. ligy MD-Čechy, ke kterému nastoupili ve sportovní hale v západočeských Šťáhlavech proti týmu domácího Sokola. Tým Šťáhlav měl po 5. kole stejnou bilanci jako Sparta - tři vítězství a dvě porážky, v domácím utkání však byl, vzhledem k předcházejícím výsledkům přece jenom favoritem.

Šťáhlavy - Kutná Hora 33:27 (16:13)

Začátek utkání ale vyšel překvapivě lépe dorostencům Kutné Hory, kteří postupně vedli 0:2, 1:4, 2:6 a na konci první desetiminutovky 3:7. V polovině prvního dějství však domácí tým pěti brankami v řadě přešel do vedení 8:7, v 17. minutě vedl 9:8. Poté se ještě jednou dostala do vedení 9:10 Sparta, v poslední desetiminutovce prvního poločasu však domácí zvýšili svůj tlak, opět přešli do vedení a poločas nakonec skončil jejich tříbrankovým náskokem 16:13.

Na začátku druhého poločasu kutnohorský tým zabojoval a do 35.minuty tříbrankové manko smazal, bylo srovnáno na 18:18. Ale následující desetiminutovka rozhodla. Domácí zaznamenali šňůru osmi branek, aniž by inkasovali a ve 44. minutě byl stav 26:18. A náskok 6-7 si udržovali i v dalším průběhu utkání, v 53. minutě byl stav 30:23. Hosté ještě mírně zdramatizovali závěr, když do 56. minuty dokázali snížit na 30:26, domácí si však vedení ohlídali a připsali si oba body za vítězství 33:27.

Mladší dorostenci Spary neodehráli v sobotu špatné utkání, doplatili však hlavně na úzký a mladý kádr. Ke dvěma brankářům měl trenér Hasala k dispozici pouze šest hráčů, kteří tedy museli odehrát celé utkání bez střídání. A to se zákonitě v závěru projevilo. Navíc polovina kádru byli hráči z nižší věkové kategorie - starší žáci. Z tohoto pohledu je prohra o šest branek celkem přijatelný výsledek. Brankově se tradičně nejvíce dařilo Procházkovi, Losineckému a Škaldovi.

Sesatava a branky Spary: Ginter, Kotěšovec - Procházka 10, Losinecký 7, Škalda 6, Horák 2, Klapka 1 a Seidl 1. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 0/1. Sedmičky: 2/2 - 3/3. Rozhodčí: Eiseltová - Voláková (obě Plzeň). Diváků: 62.