V dohrávce odloženého utkání Kutná Hora porazila o gól chodovskou rezervu

21. říjen 2016, 00:18

Kutná Hora - V neděli 16. října nastoupil kutnohorský tým mužů po třítýdenní přestávce (minulý týden bylo utkání odloženo pro déšť, před čtrnácti dny měl volno) k mistrovskému utkání 6. podzimního kola Společné regionální ligy, ve kterém přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově soupeře z metropole - tým TJ Chodov JM B.

Kutná Hora - TJ Chodov JM B 27:26 (14:11)

Nedělní soupeř SPARTY odehrál prozatím v soutěži 2 utkání, ve 2.kole prohrál v Mostu 31:22 a ve 3.kole prohrál ve Žďáru n/Sázavou 29:26. Utkání 1. a 4.kola má odložené a v 5.kole měl volno. Mnoho toho tedy prozatím na podzim nenahrál. To SPARTA na tom byla o něco lépe, ze 3 utkání měla bilanci 1 vítězství a 2 porážky.

Hosté dorazili na utkání pouze v osmi, tedy s jedním hráčem na střídání, na hřišti ale bylo k vidění hodně vyrovnané utkání. Domácím se sice dařilo poměrně slušně v útoku, zato obrana byla málo důrazná, často chybovala a za ní se nedařilo ani brankářům. Zpočátku vedli několikrát o branku domácí - 1:0, 2:1, 3:2 a 4:3, poté 4:5 hosté, následně opět domácí 6:5 a 7:6 a vzápětí pro změnu hosté 7:8 a v 18.minutě 8:9. Až v rozmezí 20.-21.minuty se domácím podařila rychlá šňůra 3 branek, kterou otočili vedení na 11:9 ve svůj prospěch / poprvé v utkání tak někdo vedl o více než 1 branku /. A své vedení v závěru prvního dějství dokonce navýšili na rozdíl 3 branek, ve 27.minutě na 13:10 a v poslední minutě na poločasových 14:11.

V úvodních minutách 2.poločasu domácí navýšili své vedení několikrát na rozdíl 4 branek, ve 40.minutě dokonce na rozdíl 5 branek, na 19:14. Ale hosté v zápětí snížili na 19:16 a v dalším průběhu 6x za sebou snížili 4 brankové vedení domácích na tříbrankový rozdíl. Když v53.minutě domácí opět zvýšili na rozdíl 4 branek, na 26:22, zdálo se být rozhodnuto. Ale hosté 3 brankami v rozmezí 53.-58.minuty snížili dokonce na rozdíl jediné branky, na 26:25 a z celkem pohodového utkání bylo zaděláno na drama. Naštěstí však domácí v předposlední minutě zvýšili na 27:25 a i když hosté ještě v téže minutě opět snížili na rozdíl jediné branky, na 27:26, v závěru své těsné vedení přece jenom uhájili.

V zajímavém a dramatickém utkání tak kutnohorský tým mužů bral oba body za vítězství v poměru 27:26.
Z brankářů SPARTY se tentokrát více dařilo Kotěšovcovi, měl 8 zákroků = úspěšnost 36,4%, Červenka měl 3 zákroky a úspěšnost 20%. Hráči v poli střídali lepší okamžiky s těmi horšími. Příliš se jim nedařilo v obraně, kde často nestačili pokrývat nebezpečné spojky soupeře / a pak to mají samozřejmě brankáři těžké / a také chyběl rychlejší přechod do útoku a efektivnější střelba z křídel. Naopak se dařilo celkem solidně spojkám – Petránek 8-5, Hájek 9-4 a Hovorka 12-6 / ale 4x ze sedmičky / a hlavně pivotovi, neboť Brož měl 100% úspěšnost 6-6. Celkově měl tým střelbu 53-27 = úspěšnost 50,9%, připsal si 7 získaných míčů a 9 ztrát.

Hostům zachytal solidně Hostaša, který si připsal 16 zákroků / 9 z křídel a 6 ze spojek / a střelecky tým drželi dva 10ti brankoví střelci – Sova a Zrno.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Brož 6, Hovorka 6, Petránek 5, Hájek 4, Polívka 2, Veselý M. 2, Horníček 1, Veselý Š. 1, Salák J. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 1 – 2, SEDMIČKY: 6/5 – 4/4, ROZHODČÍ: Václavík - Šiška / oba Praha /, DIVÁCI: 42.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 6.kola:
1.HC WENDY Mělník - HK BANÍK Most 18:27, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou - SOKOL Žďár nad Sázavou 00:00,  SOKOL Vršovice „B“ měl volno.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
V posledním domácím zápase se nám podařilo zvítězit, ale bylo to hodně vydřené vítězství. Na podzim se nám příliš nedaří v obraně, nestíháme včas přistupovat k soupeři a inkasujeme příliš mnoho branek ze střední a velké vzdálenosti. Naopak se nám v tomto zápase dařilo střílet ze spojek a spolupracovat s pivotem. Po delší době zahráli spojky i pivot velmi dobře. Co se naopak nedařilo, byla střelba z křídel a rychlý přechod do útoku. Jsem spokojen se dvěma body a děkuji hráčům za vybojované utkání, přesto jsem přesvědčen, že jsme měli vyhrát přesvědčivěji.

V příštím - 7.kole SRL zajíždí kutnohorský tým mužů do Prahy, kde v neděli 23.října nastoupí od 10,00 hodin ve sportovní hale SOKOLA Vršovice „B“.