V souboji s druhými Úvaly si házenkáři Sparty upevnili vedoucí příčku tabulky

14. květen 2012, 10:57
(aktualizováno: 14. květen 2012, 10:57)

Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v neděli přivítal na svém domácím hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v utkání 13. kola Společné regionální ligy tradičního dlouholetého soupeře - Sokol Úvaly. Oba soupeři na sebe narazili v sezoně potřetí, obě předchozí podzimní měření sil Sparta vyhrála. Nejprve ve 3. kole doma 27:23 a potom i v 8. kole v Úvalech 28:19. A tabulka hovořila před nedělním utkáním jasně - Sparta první s 23 body, Úvaly druhé se 14 body.

Kutná Hora - Úvaly 27:25 (16:15)

Začátek se lépe vydařil hostům, ve 2. minutě se ujali vedení 0:2 a po vyrovnání domácích na 2:2 v dalším průběhu několikrát vedli rozdílem až tří branek - 2:5, 3:6, 4:7 a ve 13. minutě 5:8. Poté se domácím podařila šňůra čtyř branek a v 17. minutě poprvé v utkání přešli do vedení - 9:8. A 1-2 brankový náskok si udržovali až do konce prvního poločasu, který skončil těsným vedením Kutnohorských - 16:15.

Na začátku druhého poločasu Sparta dvakrát zvýšila své vedení na rozdíl dvou branek, na 17:15 a 19:17, hosté dvakrát dokázali stav srovnat. Naposledy ve 38. minutě na 19:19. Do 45. minuty však Sparta odskočila na rozdíl čtyř branek - 23:19 a to bylo pro další vývoj utkání dost podstatné. Hosté sice snížili nejprve dvakrát na rozdíl tří branek (23:20 a 24:21) a v 52. minutě dokonce na rozdíl dvou branek (25:23), více se jim již přiblížit nepodařilo. Domácí do 55. minuty zvýšili opět na čtyřbrankový rozdíl, na 27:23 a hosté již jen v závěrečných minutách upravili na konečných 27:25. Sparta si tak připsala ve 13. kole již dvanáctou výhru a navýšila svůj náskok v čele průběžné tabulky SRL na propastných jedenáct bodů, právě před svým nedělním soupeřem z Úval.

Kutnohorský tým mužů nastoupil do nedělního utkání v poměrně oslabené sestavě, citelně chyběli Hasala (nejlepší podzimní střelec), Kůrka (nejlepší střelec jara) a opory obrany Polívka st. a Rudolf. Přesto neodehrál proti silnému soupeři špatné utkání, i když to nebyl výkon rozhodně bez chyb. Těch bylo v chladném počasí k vidění poměrně dost, nevyvaroval se jich však ani soupeř. Tým Úval se v neděli Kutné Hoře představil jako kvalitní soupeř, který je na průběžné druhé příčce v tabulce určitě zaslouženě. Sparta se tentokrát na zisk bodů dost nadřela, o vítězství rozhodl hlavně zlepšený výkon ve druhém poločase.

Celé utkání tentokrát odchytal solidně Červenka (připsal si 14 zákroků a měl úspěšnost 35,9%), střelecky se nejvíce dařilo dorostenci Píchovi (v závěru však neproměnil dvě sedmičky). Thieme měl v utkání 100% střelbu 5-5, dařilo se také Hájkovi a Hrčkovi. Naopak, určitě lepší zápasy odehráli v této sezóně Hovorka a Šalátek. Premiérové mistrovské utkání v týmu dospělých si odbyl další z domácích dorostenců - Nádvorník.

Tým hostí dost podržel brankář Martoch (měl 12 úspěšných zákroků), střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Štika (8) - Polák (5). Nejlepší střelec celé soutěže Kroutil pamatuje určitě lepší výkony proti Spartě, tentokrát dal pouze čtyři branky.

Sestava branky Sparty: Červenka, Hroch - Pícha 8, Hájek 5, Thieme 5, Hrčka 4, Hovorka 2, Polívka P. ml. 2, Brož 1, Nádvorník, Salák J., Šalátek a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 3/4. Sedmičky: 4/2 - 1/1. Rozhodčí: Halíř (Dv. Králové) - Podzimek (Turnov). Diváků: 48.

Ostatní výsledky 13. kola: Lok. Vršovice - Mělník 19:18, M. Boleslav B - Zruč n. S. 20:20.

V příštím, předposledním 14. kole SRL nastoupí kutnohorský tým mužů opět v domácím prostředí a to za týden, v neděli 20. května, kdy přivítá od netradičních 15 hodin na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově tým AŠ Mladá Boleslav B. Pro tým Sparty to bude loučení před domácími diváky a oslava vítězství v soutěži, navíc se v tomto utkání budou loučit s bohatou hráčskou kariérou dva borci – Vláďa Malý a Víťa Šnajdr.