Z Českého poháru kutnohorští házenkáři vypadli už v prvním kole

8. září 2010, 08:39
(aktualizováno: 8. září 2010, 08:39)

Kutná Hora - Týden před zahájením nového mistrovského ročníku Společné regionální ligy přivítal kutnohorský tým mužů v neděli 5. září od 10 hodin v utkání 1. kola Českého poháru druholigový Kovofiniš Ledeč n. S.

Kutná Hora - Ledeč n. S. 20:32 (8:18)

Začátek utkání se domácím poměrně vydařil, již v 1.minutě se ujali vedení 1:0, v 6.minutě vedli 3:1 a o minutu později ještě 4:2. Ale v dalším průběhu 1.poločasu se jim přestala dařit střelba a hosté otočili vedení ve svůj prospěch. V 17.minutě již byl stav 4:6. Ještě na začátku 19.minuty domácí snížili na rozdíl branky jediné - 6:7, ve 22.minutě hosté odskočili na 7:10 . A závěrečné minuty 1.poločasu již byly jasně v režii hostujícího týmu, ten v rozmezí 24.-30.minuty nasázel do domácí sítě osm branek oproti jedné inkasované a stanovil tak jednoznačný poločasový výsledek 8:18.
Začátek 2.poločasu byl poměrně vyrovnaný, domácím se přece jenom podařilo brankostroj hostujícího týmu zpomalit. Branky tak padaly rovnoměrně na obou stranách, v polovině druhého dějství byl rozdíl osmibrankový – ve 46.minutě byl stav 15:23. V závěrečné čtvrthodince utkání však hosté měli opět jasně navrch a postupně navyšovali svůj náskok. Ten sedm minut před koncem narostl na rozdíl 14 branek – 16:30, konečný rozdíl byl dvanáctibrankový – 20:32.

Vysoké nedělní vítězství hostujícího týmu bylo naprosto zasloužené. Druholigový tým z Ledče nad Sázavou si tak bez problémů vybojoval postup do 2.kola ČP, kde ho čeká prvoligové Nové Veselí.
Tým SPARTY nepodal proti zkušenému soupeři z vyšší soutěže příliš dobrý výkon a zaostával za ním ve všech herních činnostech. Bohužel, rozdíl mezi týmem z druhé a regionální ligy byl až příliš markantní. Není to však tak dávno, co SPARTA dokázala tohoto soupeře doma porážet !!!
Nyní je však nutné na tuto „lekci“ rychle zapomenout, protože v sobotu již čeká tým SPARTY první utkání nového mistrovského ročníku SPOLEČNÉ REGIONÁLNÍ LIGY 2010/2011. A v 1.kole ji čeká soupeř z nejtěžších, zajíždí totiž na hřiště jednoho z nejvážnějších kandidátů na vítězství v soutěži – SOKOLA Libčice nad Vltavou / hraje se v sobotu 11.9. od 14,30 hodin /.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Thieme 5, Morysek 3, Šalátek 3, Šnajdr 3, Hasala 2, Hájek 2, Hovorka 1, Kůrka 1, Polívka st., Rudolf, A. Salák a J. Salák. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 1/1. Sedmičky: 4/2 – 5/4. Rozhodčí: Vlk – Semerád (oba Pardubice). Diváků: 47.