Čáslavské atletky - dorostenky přivezly z Břeclavi z Mistrovství ČR bronzové medaile

3. říjen 2013, 21:56
(aktualizováno: 3. říjen 2013, 21:56)

Břeclav - Finále Mistrovství České republiky družstev dorostenek a dorostenců se uskutečnilo v sobotu 28. září v Břeclavi. Čáslavští dorostenci a dorostenky startující za družstvo Hvězdy Pardubice a hlavně dorostenky přispěly velkým dílem ke třetímu místu družstva.

Ve velkém stylu se představila Jana Novosadová, která obsadila 2 x 2. místo na 400m a 200m ve vynikajících časech 58,18s resp. 25,59s. 2. místo rovněž obsadila Eliška Auersvaldová na 1500m časem 4:59,34min. 3. místo vybojovala Jana Slavíková na 400m za 58,50s a ještě přidala 5. místo na 200m za 26,56s. Výborný výkon předvedla Markéta Husáková v hodu oštěpem, když si zlepšila osobní maximum na 34,97m a ještě bodovala na 100m 8. místem za 13,27s. 7. místo obsadila Katarína Miklianová ve vrhu koulí výkonem 10,36m.

Dorostenci obsadili s družstvem Hvězdy Pardubice slušné 6. místo. Jiří Lietavec vybojoval v běhu na 800m výborné 6. místo ve velkém osobním zlepšení na 2:00,71min. 7. místo vybojoval Michal Bureš ve skoku vysokém výkonem 171cm a ještě bodoval 10. místem na 400m za výkon 54,29s. 13. místo v osobním rekordu získal Martin Gladkov na 2000m překážek časem 8:08,58min.

Eliška Auersvaldová startovala druhý den na Mistrovství České republiky v silničním běhu na 10km v Běchovicích, kde v kategorii juniorek vybojovala 4. místo v čase 41:00min.