Čáslavští běžci uspěli na nedělním Mikulášském běhu v Pardubicích

3. prosinec 2012, 22:23
(aktualizováno: 3. prosinec 2012, 22:23)

Pardubice - V neděli 2.prosince se uskutečnil tradiční Mikulášský přespolní běh v Pardubicích. A Čáslaváci si nevedli vůbec špatně, když se pětkrát umístili mezi nejlepšími třemi.

První místo vybojovala juniorka Jana Gladková na 2760m v čase 11:59. Druhé místo získal její bratr Martin Gladkov v kategorii starších žáků na trati 1840 v čase 7:28. Rovněž druhé místo obsadila Kamila Věchtová v kategorii žen nad 35 let na trati 5700m v čase 26:16. Třetí místo obsadil Jiří Lietavec mezi dorostenci na trati 2760m a trať uběhl za 9:39. A třetí místo obsadila v hlavní kategorii žen do 35 let Jana Javůrková, když svou trať 5700m uběhla za 23:50.

V hlavní kategorii mužů do 40 let běžel i Vladimír Věchet, který se především zaměřuje na skoky a trať 5700m zdolal v čase 22:26 a obsadil výborné čtrnácté místo. Těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě skončila Anna Kozlová v kategorii nejmladších žákyň na trati 650m, když tuto trať zdolala za 2:32. Ve stejné kategorii a na stejné trati nejmladších žáků startoval i Matyáš Věchet, který v této kategorii může startovat ještě dva roky a obsadil v čase 3:08 desáté místo.