Čáslavští judisté přivezli z republikového závodu pět medailí!

22. říjen 2019, 07:45

Mladá Boleslav - O uplynulém víkendu vyrazili čáslavští judisté na Přebor ČR do Mladé Boleslavi

Sobota patřila kategorii U13 - mladší žáci, do které se nominovali Vašek Radimský, Felipe Huber, Víťa Praus, Lukáš Chudomel a Kuba Váňa. Děvčata měla start volný. Trenéři Martin Horský a František Odvárka na závody vyslali Aničku Zruckou, Aničku Vodrážkovou, Johanku Pilcovou a Žofku Sosnovcovou.

Ve svých váhových kategoriích zaznamenali obrovský úspěch v podobě cenného kovu Johana Pilcová - 2. místo, Anna Zrucká - 3. místo, Vítězslav Praus - 3. místo a Václav Radimský - 2. místo! K zahození není ani krásný úspěch Žofie Sosnovcové, která skončila na 5. místě. Bronz jí unikl o vlásek poté co nepomohlo ani golden score (prodloužení zápasu) a rozhodl rozhodčí. Anna Vodrážková a Lukáš Chudomel se umístili na 9. místech své kategorie a Felipe Huber obsadil 11. příčku. Konečná bilance republikového závodu kategorie U13 tak nevyzněla pro čáslavský oddíl vůbec špatně.

V neděli na závody starších žáků vyrazili opět s trenéry Horským a Odvárkou nominovaní Šimon Radimský, Oliver Huber a Karel Sechovec. První jmenovaný, Šimon Radimský, vybojoval parádní 2. místo ve své "váhovce" a urval tak pro čáslavské judo pátou republikovou medaili! Oliver Huber skončil ve své váhové kategorii pátý. Pro svěřence tohoto oddílu bylo zároveň odměnou setkání se svými judistickými idoly - Lukášem Krpálkem a letošním juniorským mistrem světa Adamem Kopeckým (svěřenec mladoboleslavského oddílu). Ještě jednou obrovská gratulace všem!