František Malina z AC Čáslav získal titul mistra České republiky v atletice!

23. únor 2022, 07:51

Čáslav/Ostrava - Svěřenec Jany Červenkové a Lídy Formanová František Malina po čtyřech čtvrtých místech na mistrovství ČR se konečně dočkal vytoužené medaile. Na MČR dorostu v hale v Ostravě 19. a 20. února na 800m si vedl ostříleně a po vyhraném rozběhu nenechal nikoho na pochybách, že chce medaili a po sólo závodě ve finále vybojoval titul za čas 1:57,41.

Další dva svěřenci stejných trenérek si nevedli vůbec špatně. Tereza Havlíčková si vytvořila nový osobní rekord na 3000m 11:42,56 a doběhla na 13. místě. Vojtěch Boháč doběhl ve svém rozběhu na 800m na 6.místě za 2:05,40 a celkově mu patřilo 15. místo. Oba potvrdili zařazení do Atletického sportovního centra mládeže, kam jsou zařazeni závodníci do 16. místa na MČR.

26. a 27. února mají Mistrovství ČR žáci, kam se nominovali Adam Pernica, Václav Apltauer, Kristýna Vaňková, Tereza Lapáčková, Viktorie Machová. Všem budeme držet palce. Do štafet je doplní Vojtěch Krupka, Gabriela Pelešková, Iveta Novotná a Michal Nocar.