Kulturista Daniel Čech: Těším se zas do posilovny

21. listopad 2017, 11:58

Kolín/Veltruby - V sobotu se na podiu kutnohorského Lorce radoval z třetího místa na Golem Classic a v neděli už ležel v kolínské nemocnici. O začátku své první soutěžní sezony si s redakcí svoboda.info povídal dvaadvacetiletý veltrubský kulturista Daniel Čech.

Jak jste se dostal k závodění?

Byl to můj cíl od té doby, co jsem začal cvičit, tedy před pěti lety. Věděl jsem, že se jednou postavím na podium. Líbí se mi, jak vypadá tělo ve finální soutěžní formě, kdy nemáte žádný tuk a jsou vidět všechny svaly a žíly. O tom jsem v začátcích snil a přál si takhle vypadat. Cvičím v kolínské posilovně "Stap" Václava Podneckého. Trénuje mne David Siegl.

Byly to lehké začátky?

Nejdřív jsem musel shazovat, vážil jsem asi 103 kilo. Pak přišlo znovu nabírání, ale tentokrát šlo už o svaly.

Nyní máte za sebou úspěšný vstup do letošní podzimních závodů...

První závody jsem absolvoval 5. listopadu v Brně na soutěži Smartlabs Cup. Skončil jsem čtvrtý. Tohle umístění mne namotivovalo zkusit ještě Golem Classic, který byl teď v sobotu 18. listopadu v Kutné Hoře. Zde jsem se umístil na třetím místě v kategorii do 80 kilogramů do 23 let a celkově do 80 kilogramů jsem byl čtvrtý.

Rozhovor děláme na lůžkovém oddělení kolínské chirurgie, co se vám stalo?

Protože forma byla v Kutné Hoře dobrá, rozhodl jsem se ještě pro nedělní závod Grand Prix Ronnie v Březnici. Zde jsem ovšem doplatil na odvodnění, protože jsem kvůli finální formě poslední dny téměř nepil. Před nástupem na podium jsem dostal křeče a pak jen řekl přítelkyni, ať zavolá sanitku. V nemocnici mi pak dali kapačky na zavodnění. Zítra (21. listopadu, rozhovor se uskutečnil v pondělí 20. pozn. red.) bych měl jít domů.