Kuželkáři Sparty Leoš Vobořil a Dušan Hrčkulák vystoupali na stupně vítězů

30. leden 2012, 10:35
(aktualizováno: 30. leden 2012, 10:37)

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně se v sobotu 28. ledna 2012 se uskutečnilo Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2012 v kategorii juniorek a juniorů. Této soutěže se zúčastnilo 18 hráčů, kteří bojovali o titul v disciplíně 120 hodů sdružených.

V soutěži padla pouze jedna šestistovka. Pokořil ji juniorský vítěz Filip Dejda ze Sokola Kolín, který získal titul "Mistr Středočeského kraje 2011" výkonem 623 poražených kuželek. Stříbrnou a bronzovou příčku obsadili domácí hráči z pořádající oddílu TJ Sparta Kutná Hora. Druhý Leoš Vobořil dosáhl výkonu 579 a třetí Dušan Hrčkulák 553 poražených kuželek. Tito tři medailisté se zúčastní letošního Mistrovství ČR v Rokycanech.

V Juniorské kategorii byla nejlepší Nikol Plačková ze Sokola Kolín výkonem 526 kuželek, druhá Marcela Rajtarová z KK Akuma Kosmonosy dosáhla výkon 504 poražených kuželek. Třetí pak skončila Adéla Novotná ze Sokola Červené Pečky výkonem 487 kuželek. První dvě medailistky postupují na MČR, které se uskuteční v Městě Teplá u Karlových Varů. Domácí kuželkářky neměly v této kategorii zastoupení.

"Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tyto přebory a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně," uvedl předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora Jiří Halfar.

Mistrovství SKKS jednotlivců 2012 - žáci

Souběžně v Kostelci nad Černými lesy proběhlo MJ SKKS pro rok 2012 v kategorii žákyň a žáků. Této soutěže se zúčastnilo 25 hráčů, kteří bojovali o titul v disciplíně 100 hodů sdružených.

Z tohoto mistrovství si hráči kutnohorské Sparty přivezli dvě stříbrné medaile. V kategorii žáků zvítězil Vítězslav Malínský z TJ Bohemia Poděbrady výkonem 425 poražených kuželek, druhý byl kutnohorský Vojtěch Kosina výkonem 406 kuželek a na třetím místě se umístil Matěj Vondráček z SK Kosmonosy, který dosáhl výkonu 390 poražených kuželek.

Mezi žákyněmi kralovala děvčata z SK Kosmonosy, první byla Tereza Chlumská výkonem 410 kuželek a třetí Markéta Procházková 392 kuželek. Stříbrnou medaili si vybojovala Nela Kratochvílová z TJ Sparta Kutná Hora výkonem 396 poražených kuželek. Na čtvrtém místě pak skončila další kutnohorská hráčka - Karolína Helceletová. Blahopřejeme.