Memoriál Bohumila Duse se hrál jako kvalifikační turnaj na mistrovství ČR dvojic

13. leden 2014, 08:05
(aktualizováno: 13. leden 2014, 08:05)

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně se odehrál v týdnu od 3. do 12. ledna 2014 již 31. ročník Memoriálu Bohumila Duse. Tento turnaj byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2013 -2014 - J&R Digital Cup.

Do kutnohorské kuželny zavítalo celkem 46 dvojic, aby bojovaly o finálovou účast na letošním mistrovství ČR. V mužské kategorii byli nejlepší Tomáš Bek a Aleš Košnar z druholigového oddílu KK SDS Sadská, kteří zvítězili výkonem 994 poražených kuželek, o pouhých 12 kuželek méně se na druhém místě umístili obhájci této soutěže z minulého roku Petr Hrubý a Stanislav Březina z KK Slavoj Praha a třetí místo obsadili prvoligoví hráči KK PSJ Jihlava Daniel Braun a Stanislav Partl za výkon 976 poražených kuželek. Na kutnohorské kuželkáře Vladimíra Holého a Václav Puflera zbyla nepopulární bramborová medaile, když dosáhli výkonu 959 kuželek.

V ženské kategorii zvítězily kolínské hráčky Michaela Moravcová a Zuzana Holcmanová výkonem 910 poražených kuželek, o sedm kuželek méně porazily tandem Irini Sedláčková a Anna Sailerová z SK Žižkov Praha a třetí místo vybojovaly další hráčky TJ Sokol Kolín Zdeňka Dejdová a Magda Moravcová za 870 poražených kuželek. Nejlepší kutnohorské hráčky Jitka Bulíčková a Hana Barborová obsadily 5. příčku výkonem 859 kuželek.

Účast na tomto turnaji byla sice menší než v minulém ročníku, předvedené výkony byly ale daleko kvalitnější. Celkem 17 dvojic pokořilo hranici 900 kuželek a medailisté atakovali hranici 1000 kuželek.

V hodnocení jednotlivců byl nejlepší Aleš Košnar z vítězné dvojice, když porazil 504 kuželek, druhé místo obsadil domácí hráč Vladimír Holý za výkon 497 poražených kuželek a o tři kuželky méně pak porazil jihlavský Stanislav Partl.

Podrobné výsledky najdete na www.kuzelkykh.webnode.cz, fotky z veškerých kuželkářských akcí jsou na http://kuzelkykh.zonerama.com/. Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny.

"Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně," zakončil předseda kuželkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora Jiří Halfar.