Mistrovství České republiky v atletice přineslo pro AC Čáslav stříbrnou medaili

3. červenec 2015, 07:31

Ostrava - Mistrovství ČR dorostu a juniorů se konalo ve dnech 20. a 21. června v Ostravě a závodníci AC Čáslav se vůbec neztratili. Jana Slavíková vybojovala v závodě juniorek na 400m 2. místo časem 56,61s a ve finále ji ještě doplnila 7. místem Dominika Antošová, která si zaběhla nový osobní rekord 59,73s. Navíc Jana Slavíková má velkou šanci na zařazení do štafety na 4x400m na Mistrovství Evropy juniorů, které se bude konat ve Švédsku.

Výborné 5. místo vybojovala Eliška Volencová v závodě dorostenek v hodu diskem výkonem 34,89m. Velmi pěkný výkon a velký osobák si zaběhl Jiří Lietavec v závodě juniorů na 1500m a časem 4:05,74min. obsadil 9. místo. 11. místo obsadila Markéta Husáková ve vrhu koulí juniorek výkonem 9,27m a ještě přidala 19. místo na 100m časem 13,14s. 14. místo ve své mistrovské premiéře získal dorostenec Tomáš Volenec v hodu diskem výkonem 30,50m.

O týden později se uskutečnilo Mistrovství ČR pro dospělé v Plzni. A i tady měla Čáslav své zástupce. Nejlepší umístění získala Petra Dvořáková na 5000m, když časem 19:10,12min. obsadila 7. místo. Jana Slavíková v závodě na 400m obsadila časem 57,87s celkové 11. místo a Václav Kešner na 400m překážek vybojoval 16. místo za čas 58,08s.

Nyní čeká atlety letní příprava a na podzim opět spousta závodů (liga mužů a žen, Mistrovství ČR do 22 let a Mistrovství ČR žactva). Závodníci  mládeže a staršího žactva, kteří hostují v jiných oddílech čeká semifinále Mistrovství ČR a pokud se podaří, tak i finále o republikové medaile. Mladší žactvo absolvuje ještě jedno kolo ve skupině krajského přeboru a pak finále o krajské medaile.