Mistrovství Středočeského kraje režírovaly kutnohorské kuželkářky

20. únor 2012, 08:30
(aktualizováno: 20. únor 2012, 08:35)

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně se v sobotu 18. února 2012 uskutečnilo Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu (SKKS) jednotlivců pro rok 2012 v kategorii seniorek a žen.

O titul v seniorské kategorii (nad 50 let) nakonec bojovalo deset hráček, které soutěžily v disciplíně 120 hodů sdružených. Nejvyšším náhozem 527 poražených kuželek zvítězila Zdenka Černá z TJ Neratovice, na druhém a třetím místě se umístily kutnohorské hráčky. Stříbrná Marie Adamcová dosáhla výkonu 518 kuželek, bronzovou příčku jen o dvě kuželky horším výkonem obsadila další domácí hráčka Hana Barborová. Tito tři medailistky spolu se čtvrtou ženou v pořadí Evou Dvorskou rovněž z TJ Neratovice se zúčastní letošního Mistrovství ČR v Jičíně.

V ženské kategorii (24-49 let) byla konkurence mnohem větší a také jsme byli svědky vyšších dosažených výkonů. Hráčky kutnohorské Sparty Eva Renková a Markéta Kopecká se na tyto přebory dobře připravily a dokonale využily znalost domácí kuželny.

Přebornicí Středočeského kraje pro rok 2012 se stala Eva Renková výkonem 567 poražených kuželek, o čtyři kuželky méně shodila další kutnohorská hráčka Markéta Kopecká a získala tak stříbrnou medaili. Třetí příčku obsadila Lenka Rojová z TJ Kovohutě Příbram výkonem 556 poražených kuželek. Skvělý výkon 551 kuželek dosáhla i čtvrtá hráčka v pořadí Zdeňka Dejdová ze Sokola Kolín. Tyto čtyři hráčky budou reprezentovat Středočeský kraj na mistrovství ČR, které se uskuteční 5. - 6. května v Podbořanech.

"Děkujeme všem zúčastněným hráčkám za předvedené výkony a za napínavou podívanou až do posledních hodů, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tyto přebory a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení soutěže a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně," uvedl předseda oddílu kuželek TJ Sparta Kutná Hora Jiří Halfar.