Na nejlepšího hráče Kutné Hory Vladimíra Holého zbyla nepopulární "bramborová" medaile

2. červen 2013, 22:56
(aktualizováno: 2. červen 2013, 22:59)

Kutná Hora - V kuželně Sparty Kutná Hora se v týdnu od 27. května do 1.června 2013 odehrál již 29. ročník Memoriálu Františka Nocara. Zúčastnilo se ho celkem 81 kuželkářů z celé České republiky.

V letošním ročníku nebyla pokořena ani jediná "šestistovka". Nejvyšší výkon celého turnaje dosáhl mladoboleslavský hráč Jiří Vondráček, který porazil 593 kuželek, na druhém místě se umístil kolínský reprezentant Filip Dejda výkonem 586 kuželek a jen o jednu kuželku méně porazil na třetí příčce Pavel Hietenbal ze Sokola Červené Pečky. Na nejlepšího hráče Kutné Hory Vladimíra Holého zůstala nepopulární bramborová medaile za výkon 581 poražených kuželek.

Mezi ženami byla nejlepší prvoligová Petra Jechová z TJ Neratovice, která dosáhla výkonu 553 kuželek, na druhém místě se umístila její oddílová kolegyně Renáta Vystrčilová výkonem 519 kuželek a třetí byla kolínská Vlasta Kohoutová hrající první ligu v dresu mistrovského oddílu KK Slavia Praha výkonem 514 kuželek.

Ve společné kategorii dorostenců a dorostenek zvítězil Jakub Šmidlík z domovského oddílu TJ Sokol Tehovec výborným výkonem 547 poražených kuželek, což v celkové klasifikaci bez vymezení kategorií znamenalo 14. místo. Jakub je vlastně na kutnohorské kuželně domácí hráč, protože za Spartu Kutná Hora hraje první dorosteneckou ligu. Druhý skončil Jakubův spoluhráč z domácího oddílu Michal Hrčkulák – 542 kuželek a na třetím místě se umístila poděbradská Klára Miláčková výkonem 495 kuželek, která v dresu kutnohorské Sparty hraje 2.ligu.

Podrobné výsledky najdete na www.kuzelkykh.iprostor.cz v záložce - Memoriál Františka Nocara Pro nejlepších 6 mužů, 2 ženy a 2 hráče z dorostenecké kategorie připravili pořadatelé věcné ceny. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.