Nejlepším hráčem Memoriálu Bohumila Duse vyhlásili Jiřího Sedláka

11. leden 2015, 22:21
(aktualizováno: 11. leden 2015, 22:22)

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně v Kutné Hoře se odehrál v týdnu od 2. do 11. ledna 2015 již 32. ročník Memoriálu Bohumila Duse. Tento turnaj byl zařazen jako jeden ze série kvalifikačních turnajů mistrovství ČR dvojic 2014. Do kutnohorské kuželny zavítalo celkem 60 dvojic, aby bojovaly o finálovou účast na letošním mistrovství ČR.

V mužské kategorii byli nejlepší obhájci z minulého ročníku Tomáš Bek a Aleš Košnar z druholigového oddílu KK SDS Sadská, kteří zvítězili výkonem 940 poražených kuželek, o pouhých sedm kuželek méně se na druhém místě umístili Pavel Vymazal a Jaroslav Pleticha z KK Konstruktiva Praha a třetí místo obsadili domácí hráči Vladimír Holý a Jiří Barbora výkonem 915 poražených kuželek.

V ženské kategorii zvítězily kolínské hráčky Michaela Moravcová a Zuzana Holcmanová výkonem 852 poražených kuželek, na druhém a třetím místě se umístily domácí hráčky. Jitka Bulíčková a Marie Adamcová shodily 822 kuželek, Ivana Kopecká a Zdena Vokolková 787 kuželek.

V nové smíšené kategorii zvítězila dvojice Irini Sedláčková z SK Žižkov Praha s partnerem Jiřím Kašparem ze Sokola Admira Kobylisy výkonem 889 poražených kuželek. O pouhou kuželku méně porazila prvoligová Jana Račková z KK Slavia Praha s Danielem Braunem z KK PSJ Jihlava. Na třetím místě se umístila kutnohorská dorostenka Michaela Weissová, která se svým otcem Romanem Weissem hrajícím za prvoligový Sokol Kolín shodila 877 kuželek.

Výkony v tomto turnaji byly o něco menší než v minulém ročníku, pouze devět dvojic pokořilo hranici 900 kuželek. V hodnocení jednotlivců byl nejlepší nestor Jiří Sedlák hrající za Teslu Pardubice, když porazil 484 kuželek, druhé místo obsadil prvoligový kolínský hráč Roman Weiss za výkon 477 poražených kuželek a o čtyři kuželky méně pak porazil další prvoligový hráč Anton Stašák z KK Slavoj Praha.

Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny. Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce v kutnohorské kuželně.