Nejmladší závodníci karate Vakado přivezli z Milovic osm medailí!

23. květen 2018, 06:12

Milovice - Předposlední květnovou neděli 2018 přijala podruhé škola karate Vakado Kutná Hora pozvání oddílu karate Target Sport Milovice na zajímavé závody určené speciálně pro děti do třinácti let a začínající karatisty. Za Vakado startovalo ve čtyřech kategoriích devět závodníků od 7 do 13 let.

Přivezli jsme 5 zlatých medailí, 1 stříbrnou a 2 bronzové. Stejně jako loni jsme získali „Talenta turnaje“, tentokrát titul získala naše nová osmiletá Monika Hebrová. Zajímavostí je, že do VAKADO ji přivedl před třemi měsíci její tatínek, kterého jsem trénoval před 35 lety v roce 1983 ! On sám nyní po letech nastoupil do VAKADO také, ale do své věkové skupiny. Je to hezký generační příklad a má své ovoce.

Přípravě závodů jsme věnovali kromě pravidelných tréninků několik individuálních hodin. Opět jsme vyhráli obě věkové kategorie „Modelových situací“, které vyžadovaly praktickou sebeobranu s prvky karate. Rezervy máme ve cvičení kata, které vyžaduje trpělivost, vytrvalost a smysl pro detail – s tím je dnešní uspěchaná a povrchní doba na štíru a záleží hlavně na rodičích, jak jsou ochotni splupracovat s trenérem a vést nekompromisně své děti k výše uvedeným vlastnostem.

Děkuji za pozvání na závody organizátorce Bc. Denise Esser Vaněčkové.  Děkuji za podporu sportovních aktivit mládeže městu Kutná Hora a sportovní komisi.