Přípravky SKP Olympia soutěžily ve čtvrtém kole krajského přeboru družstev

15. září 2023, 09:36

Kutná Hora - O uplynulém víkendu soutěžila tři družstva přípravek atletického oddílu SKP Olympia Kutná Hora v Čáslavi, kde na ně v pátek čekalo čtvrté kolo krajského přeboru. Soutěž přípravek uzavře krajské finále, které je na programu v neděli 24. září v Berouně. V neděli se pak vydali muži a ženy do Roztok rovněž na čtvrté kolo, které uzavřelo letošní krajskou soutěž družstev.

V pátek 8. září 2023 se v Čáslavi uskutečnilo závěrečné 4. kolo krajského přeboru družstev přípravek. Pro všechny chlapce a dívky ročníků narození 2012 a 2013 byly připraveny tři disciplíny - běh na 60 m, skok daleký a hod raketkou, závěr pak patřil štafetě na 8 x 200 m. Závodů se zúčastnilo celkem 170 dětí z 10 atletických oddílů, v celkovém pořadí 16 družstev skončila Kutná Hora „A“ na 4. místě, Kutná Hora „B“ na 8. místě a Kutná Hora „C“ na 12. místě.

Umístění kutnohorských závodníků mezi prvními 10 v jednotlivých disciplínách:

Ročník narození 2012

ANTONÍN ZUBEC
5. místo raketka (32,16 m), 9. místo dálka (347 cm)

FILIP VOPĚNKA
6. místo dálka (359 cm), 7. místo raketka (27,74 m), 8. místo 60 m (10,06 s)

MATĚJ ABRAHÁM
7. místo 60 m (10,05 s), 8. místo dálka (350 cm)

MICHAL WINKLER
10. místo 60 m (10,31 s)

MARIE HORECKÁ
2. místo raketka (34,87 m)

MAGDALENA HOBLOVÁ
4. místo dálka (396 cm), 6. místo 60 m (9,48 s)

KLÁRA MARYSKOVÁ
8. místo raketka (29,89 m)

Ročník narození 2013

JAKUB BENADA
1. místo 60 m (9,17 s), 1. místo dálka (410 cm), 2. místo raketka (33,08 m)

TOMÁŠ KUBÍN
3. místo raketka (32,47 m), 5. místo dálka (384 cm)

MAREK REIMANN
4. místo 60 m (9,73 s)

MIKULÁŠ LACMAN
7. místo raketka (26,84 m)

LINDA LÁZŇOVSKÁ
1. místo raketka (30,89 m), 10. místo dálka (330 cm)

JOLANA HORYNOVÁ
3. místo raketka (28,57 m)

TEREZA MATYÁŠOVÁ
5. místo raketka (26,03 m), 6. místo dálka (342 cm), 9. místo 60 m (9,82 s)

ŠÁRKA JANOUŠKOVÁ
6. místo raketka (25,77 m)

Ročníky narození 2012 a 2013

8. místo 8 x 200 m (4:41,56) - Magdalena Hoblová, Lucie Kounická, Valerie Staňková, Marie Horecká, Jakub Benada, Tomáš Kubín, Tereza Matyášová, Jolana Horynová

9. místo 8 x 200 m (4:41,89) - Matěj Abrahám, Klára Marysková, Kamila Volná, Filip Vopěnka, Nina Řeháková, Marek Reimann, Mikuláš Lacman, Lucie Váchová

V neděli 10. září 2023 se v Roztokách uskutečnilo závěrečné 4. kolo krajského přeboru Středočeského kraje soutěží družstev dospělých. V konkurenci 11 mužských a 6 ženských družstev skončila kutnohorská družstva mužů i žen na 4. místě.  Celkem se závodů účastnilo 86 mužů a 102 žen, mezi nimi nejvíce bodů pro SKP Olympia Kutná Hora získali Michael Udovenko (21 b.), Jan Němeček (16 b.) a Jakub Horáček (7,5 b.) v družstvu mužů, mezi ženami pak Denisa Linková (17 b.), Lenka Kolmanová (15 b.) a Michaela Pazderová (14 b.).

ŠTAFETA 4 X 100 M
4. místo (50,04 s) - Jakub Horáček, Adam Horáček, Štěpán Viktora, Ondřej Němeček
3. místo (54,07 s) - Michaela Adámková, Anna Pajerová, Ema Kounická, Denisa Linková