Vánoční turnaj krajských družstev dorostu

14. prosinec 2009, 00:08

Kutná Hora - Jubilejní 10. ročník turnaje krajských výběrů dorostu se uskutečnil v kuželně Sparty Kutná Hora ve dnech 12. - 13. prosince 2009 za účasti soutěžících ze všech čtrnácti krajů České republiky.

"Dá se říci, že se k nám do Kutné Hory sjela veškerá dorostenecká elita z celé republiky. Tomu také odpovídaly výsledky a skvělé výkony. Turnaji byli přítomni zástupci trenérsko-metodické komise mládeže, kteří začínají připravovat novou dorosteneckou reprezentaci pro Světový pohár jednotlivců," upozornil předseda oddílu Jiří Halfar.

Sobota - soutěž čtyřčlenných družstev

Výsledky: 1. Ústecký kraj (1801 poražených kuželek), 2. Moravskoslezský kraj (1782), 3. Středočeský kraj (1781)...

Středočeský kraj reprezentovali Nikol Plačková z TJ Sokol Kolín, Aneta Reiterová z SK Kosmonosy, Leoš Vobořil a Martin Schejbal z TJ Sparta Kutná Hora.

Po ukončení soutěže družstev byly vyhlášeny výsledky a třem nejlepším družstvům byly předány diplomy, poháry a věcné ceny. Slavnostního zakončení prvního soutěžního dne a předání cen se zúčastnili prezident ČKA pan Jiří Jančálek a místostarosta Kutné Hory pan Václav Zimmermann.

Neděle - soutěž jednotlivců v disciplině sprint

Do nedělního finále postupovalo osm nejlepší dorostenců a dorostenek ze soutěže družstev. Ze středočeského kraje postoupili z druhého místa Leoš Vobořil (na snímku) a z pátého místa Aneta Reiterová. Disciplina sprint se hraje na 2x20 hodů sdružených vyřazovacím způsobem utkání hráče proti hráči.

Aneta Reiterová v boji o třetí příčku podlehla své soupeřce z Moravskoslezského kraje až ve třetím rozhodujícím rozhozu (náhlá smrt) o pouhou jednu kuželku.

Leoš Vobořil prošel celým turnajem ve skvělé formě. Po druhém místě v soutěži jednotlivců nedal svým soupeřům šanci, všechny své zápasy vyhrál poměrem setů 2:0 a zaslouženě v této disciplíně zvítězil.

V závěrečném proslovu prezident ČKA Jiří Jančálek vyhodnotil tento turnaj jako velmi úspěšný a ze strany pořádajícího oddílu TJ Sparta Kutná Hora bezchybně zajištěný, ocenil předvedené sportovní výkony a předal medailistům diplomy, poháry a věcné ceny.

"Závěrem bych chtěl poděkovat všem členům oddílu, kteří se na tomto turnaji organizačně podíleli, rozhodčím Vítězslavu Vyhlídalovi a Bohumilu Šaníkovi za perfektní řízení soutěže a všem sponzorům a přátelům kuželkářského sportu, bez nichž bychom tuto akci nemohli uspořádat. Za všechny bych chtěl jmenovat Město Kutná Hora, UNIKOM a.s.-závod OVO, Břetislav Douša - MASO-UZENINY, TISKÁRNA GRAFIA GRYČ, s.r.o., KOHAP s.r.o., LEPOR-reklamní agentura Kutná Hora," uzavřel Jiří Halfar.