Volejbalisté Jiskry odvrátili dva mečboly a v tiebreaku získali důležité dva body

3. březen 2013, 22:28
(aktualizováno: 3. březen 2013, 22:30)

Malšovice, Zruč nad Sázavou - V 16. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 31. a 32. kole) se volejbalisté Jiskry Zruč nad Sázavou po týdenní přestávce vydali na palubovku souseda v tabulce, TJ Sokola Malšovice.

Hostující trenér Michal Grivalský před střetnutím řekl: "Ačkoli si všichni účastníci 2. ligy užívali volného víkendu, družstva Malšovic a Zruče nad Sázavou si svůj zápas předehráli, budou mít o týden více volna na přípravu posledních čtyř střetnutí."

31. kolo: TJ Sokol Malšovice - Jiskra Zruč nad Sázavou   3:1 (16,16,-22,13)
Opožděný příjezd jedné posádky hostujících hráčů do Malšovic předznamenal, jak bude probíhat první utkání. Od úvodních výměn byla hostující Jiskra o krok pozadu a domácím nekladla žádný velký odpor. Bezproblémově fungující malšovický tým získal velmi rychle a snadno první dvě sady. Po změnách v sestavě hostů se hra částečně vyrovnala a koncovku třetího setu zvládli lépe volejbalisté Zruče nad Sázavou. Bohužel, zlepšení dále nepokračovalo a čtvrtý set si bez větších problémů opět pohlídali domácí volejbalisté.
Úvodní střetnutí bylo dohráno těsně před polednem, na první hvizd druhého zápasu se čekalo do čtrnácté hodiny.

32. kolo: TJ Sokol Malšovice - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  2:3 (22,-11,21,-26,-8)
Domácí trenéři do druhého zápasu téměř kompletně vyměnili sestavu, hosté nastoupili pouze s jednou změnou oproti prvnímu utkání. Oba týmy se po dlouhé pauze hledaly, mnoho chyb a nepříliš pohledný volejbal z obou stran dospěl do vyrovnané koncovky. Tu zručští hráči ale domácímu družstvu darovali, když svými zbytečnými chybami obstarali poslední body v setu. Následující sada vyzněla jednoznačně pro Jiskru, i když domácí trenér poslal zpět na hřiště vítěznou sestavu z úvodního klání. Třetí sada vyzněla, po zlepšeném výkonu, opět pro domácí. Na vítězné vlně se domácí drželi ještě do stavu 19:12 v dějství čtvrtém. Až v tuto dobu se hostům podařilo vypustit důležitost utkání z hlavy a začali hrát výborný volejbal s obrovskou bojovností. Náskok domácích se pozvolna zmenšoval a zručští volejbalisté dotáhli do koncovky ztrátu úplně. Poté měli domácí dva mečboly,  nevyužili je, a tak přišel trest při prvním hostujícím setbolu, kdy domácí smečař poslal svůj útok daleko do zámezí. Nabuzení hráči Jiskry si v rozhodujícím tie-breaku dokráčeli pro vítězství s větší touhou než domácí družstvo a po sérii skvělých obran  dospěli k velice vydřenému vítězství.

Hostující trenér Michal Grivalský po utkání podotkl: "První utkání, až na chvilkový záchvěv ve třetím setu, jsme odehráli špatně a vítězství soupeřům darovali, nebyli jsme důstojným soupeřem. Zmrtvýchvstání ve druhém zápase byl skvělý počin, který se nám podařil. Získanou výhru za dva body hodnotím jako výbornou. Nyní máme dva týdny volno – odpočineme si a pokusíme se v posledních dvou kolech posbírat ještě co nejvíce bodů."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Martin Unzeitig, Martin Šindler, Michal Grivalský, Lukáš Vosyka ©, Jiří Vorlíček, Jiří Plachý, Radek Martinec, Petr Grivalský. Trenér: Michal Grivalský.