Vedení Čáslavi chce snížit náklady na nákup energií, uvažuje o obchodování na burze

18. únor 2011, 13:36
(aktualizováno: 18. únor 2011, 13:42)

Čáslav – Vedení čáslavské radnice se rozhodlo šetřit. Alespoň to vyplývá z rozhodnutí místních radních, kteří na svém posledním zasedání odsouhlasili zpracování analýzy dodávek elektrické energie pro město a jeho organizace, jež by měla sloužit jako podklad pro rozhodnutí o případném sdruženém nákupu elektrické energie na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Pracují na analýze nákupu energií

 „Město dostalo nabídku od společnosti, která zařizuje pro větší subjekty, jako je třeba město, nákup energií na burze,“ popisoval čáslavský starosta Jaromír Strnad prvotní impuls, který popíchl místní radnici do dalších jednání: „Se společností jsme nakonec uzavřeli dohodu, aby pro naše město, včetně příspěvkových organizací, analyzovala nákup těchto energií,“ řekl Strnad a vzápětí dodal: „Jde o to, aby bylo přesně vidět, kolik je odběrných míst a jaké objemy elektrické energie se odebírají.“

Ušetřit by mohli statisíce korun

Cílem analýzy je podle Strnadova vyjádření celková úspora nákladů při nákupu elektrické energie: „Ušetřit by se mohly statisíce korun ročně,“ odhadoval čáslavský starosta s tím, že rozhodnutí o případném sdruženém nákupu elektrické energie na Českomoravské komoditní burze Kladno by mělo padnout v prvním pololetí letošního roku.

Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Vedení Čáslavi chce snížit náklady na nákup energií, uvažuje o obchodování na burze

Vedení Čáslavi chce snížit náklady na nákup energií, uvažuje o obchodování na burze

18. únor 2011
(aktualizováno: 18. únor 2011, 13:42)

Čáslav – Vedení čáslavské radnice se rozhodlo šetřit. Alespoň to vyplývá z rozhodnutí místních radních, kteří na svém posledním zasedání odsouhlasili zpracování analýzy dodávek elektrické energie pro město a jeho organizace, jež by měla sloužit jako podklad pro rozhodnutí o případném sdruženém nákupu elektrické energie na Českomoravské komoditní burze Kladno.

Pracují na analýze nákupu energií

 „Město dostalo nabídku od společnosti, která zařizuje pro větší subjekty, jako je třeba město, nákup energií na burze,“ popisoval čáslavský starosta Jaromír Strnad prvotní impuls, který popíchl místní radnici do dalších jednání: „Se společností jsme nakonec uzavřeli dohodu, aby pro naše město, včetně příspěvkových organizací, analyzovala nákup těchto energií,“ řekl Strnad a vzápětí dodal: „Jde o to, aby bylo přesně vidět, kolik je odběrných míst a jaké objemy elektrické energie se odebírají.“

Ušetřit by mohli statisíce korun

Cílem analýzy je podle Strnadova vyjádření celková úspora nákladů při nákupu elektrické energie: „Ušetřit by se mohly statisíce korun ročně,“ odhadoval čáslavský starosta s tím, že rozhodnutí o případném sdruženém nákupu elektrické energie na Českomoravské komoditní burze Kladno by mělo padnout v prvním pololetí letošního roku.