Kutnohorské restuarace by za tři měsíce mohly mít vyškolené sommeliery

13. únor 2012, 17:32
(aktualizováno: 13. únor 2012, 17:39)

Kutná Hora - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Kutné Hoře ve spolupráci se Středočeským krajem zahájilo v pondělí odpoledne tříměsíční kurz "Sommelier". "Tato pracovní pozice je zaměřená na servis nápojů. "Sommelier by měl mít kompletní přehled o nápojovém sortimentu své restaurace," upozornil jeden z lektorů kurzu Karel Polívka. "I když to není úplně správné, v dnešní době se Sommelierství pojí převážně s vínem," dodal. Projekt financovaný z prostředků EU pořádá Národní ústav odborného vzdělání.

Frekventanti pilotního běhu kurzu v minulosti prošli středoškolským odborným vzděláním blízkým potravinářství nebo gastronomii. "Kurz jim nabízí rozšíření vzdělání, aby byli lépe uplatnitelní na trhu práce a mohli lépe nabízet své schopnosti," zdůraznil Karel Polívka. "Naučí se správný servis nápojů, budou schopní odhalit například závady nápojů nebo choroby vína," upřesnil a naplánoval: "Kromě vína se budeme dále zabývat pivem, světové produkci destilátů, likéry. Probereme postup přípravy kávy, čaje a v neposlední řadě i doutníky."

V Kutné Hoře by ale nemělo zůstat jen u pilotního projektu. "Ve spolupráci se Středočeským krajem jsme tento kurz v rámci první vlny nabídli bezplatně, naše škola by tento kurz chtěla realizovat i nadále a nabídnout ho veřejnosti, ovšem už za úhradu," uvedl Karel Polívka.

Pro pilotní běh kurzu organizátoři oslovili kutnohorské restaurace. "Dali jsme jim možnost vyslat své zaměstnance na vyškolení a zvýšení kvalifikace. V kurzu ale nemáme jen zaměstnance, ale i provozovatele některých restaurací, kteří se snaží zvednout prestiž svého podniku," řekl Karel Polívka.

Komentáře
AVE_CZ
Reklama
Kutnohorské restuarace by za tři měsíce mohly mít vyškolené sommeliery

Kutnohorské restuarace by za tři měsíce mohly mít vyškolené sommeliery

13. únor 2012
(aktualizováno: 13. únor 2012, 17:39)

Kutná Hora - Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Kutné Hoře ve spolupráci se Středočeským krajem zahájilo v pondělí odpoledne tříměsíční kurz "Sommelier". "Tato pracovní pozice je zaměřená na servis nápojů. "Sommelier by měl mít kompletní přehled o nápojovém sortimentu své restaurace," upozornil jeden z lektorů kurzu Karel Polívka. "I když to není úplně správné, v dnešní době se Sommelierství pojí převážně s vínem," dodal. Projekt financovaný z prostředků EU pořádá Národní ústav odborného vzdělání.

Frekventanti pilotního běhu kurzu v minulosti prošli středoškolským odborným vzděláním blízkým potravinářství nebo gastronomii. "Kurz jim nabízí rozšíření vzdělání, aby byli lépe uplatnitelní na trhu práce a mohli lépe nabízet své schopnosti," zdůraznil Karel Polívka. "Naučí se správný servis nápojů, budou schopní odhalit například závady nápojů nebo choroby vína," upřesnil a naplánoval: "Kromě vína se budeme dále zabývat pivem, světové produkci destilátů, likéry. Probereme postup přípravy kávy, čaje a v neposlední řadě i doutníky."

V Kutné Hoře by ale nemělo zůstat jen u pilotního projektu. "Ve spolupráci se Středočeským krajem jsme tento kurz v rámci první vlny nabídli bezplatně, naše škola by tento kurz chtěla realizovat i nadále a nabídnout ho veřejnosti, ovšem už za úhradu," uvedl Karel Polívka.

Pro pilotní běh kurzu organizátoři oslovili kutnohorské restaurace. "Dali jsme jim možnost vyslat své zaměstnance na vyškolení a zvýšení kvalifikace. V kurzu ale nemáme jen zaměstnance, ale i provozovatele některých restaurací, kteří se snaží zvednout prestiž svého podniku," řekl Karel Polívka.

Prohlédnout galerii