Villa Romantica
Reklama

Olympijský běh 2020 na kutnohorské Masaryčce

18. září 2020, 05:15

Kutná Hora - Každý rok se stává Olympijským dnem 23. červen. Datum nebylo zvoleno náhodně. Právě v tento den byl v roce 1894 v Paříži založený Mezinárodní olympijský výbor a zároveň bylo rozhodnuto o obnovení olympijských her.

Letos však do červnového termínu zasáhla pandemie koronaviru, a tak byl přeložen na 16. září. Olympijský den dostal do vínku roli šířit olympijské hodnoty mezi lidi bez rozdílu pohlaví a věku, propagovat zdravý životní styl a radost z pohybu. V roce 1948 se slavil Olympijský den poprvé v  devíti zemích. Dnes se slaví prakticky po celém světě a zapojují se do něj desítky miliónů lidí. Od roku 1987 se v rámci tohoto svátku koná nejmasovější olympijská akce v naší republice - Běh Olympijského dne.

Toho letošního se ve středu 16. září zúčastnilo také 287 žáků a pedagogů z 1. stupně naší školy, kteří se postupně vydali na tratě zhruba 600 m až 800 m dlouhé a podpořili tak olympijskou myšlenku. Tento den bude všem běžcům připomínat účastnická medaile, diplom a drobné ceny věnované Českým olympijským výborem.

Text a foto Mgr. Radek Jásek
AVE_CZ
Reklama
Olympijský běh 2020 na kutnohorské Masaryčce

Olympijský běh 2020 na kutnohorské Masaryčce

18. září 2020

Kutná Hora - Každý rok se stává Olympijským dnem 23. červen. Datum nebylo zvoleno náhodně. Právě v tento den byl v roce 1894 v Paříži založený Mezinárodní olympijský výbor a zároveň bylo rozhodnuto o obnovení olympijských her.

Letos však do červnového termínu zasáhla pandemie koronaviru, a tak byl přeložen na 16. září. Olympijský den dostal do vínku roli šířit olympijské hodnoty mezi lidi bez rozdílu pohlaví a věku, propagovat zdravý životní styl a radost z pohybu. V roce 1948 se slavil Olympijský den poprvé v  devíti zemích. Dnes se slaví prakticky po celém světě a zapojují se do něj desítky miliónů lidí. Od roku 1987 se v rámci tohoto svátku koná nejmasovější olympijská akce v naší republice - Běh Olympijského dne.

Toho letošního se ve středu 16. září zúčastnilo také 287 žáků a pedagogů z 1. stupně naší školy, kteří se postupně vydali na tratě zhruba 600 m až 800 m dlouhé a podpořili tak olympijskou myšlenku. Tento den bude všem běžcům připomínat účastnická medaile, diplom a drobné ceny věnované Českým olympijským výborem.

Text a foto Mgr. Radek Jásek
Prohlédnout galerii