14. červen 2016, 20:37

Čáslav - V rámci projektu Československé fotbalové srdce se na hřišti FK Čáslav v úterý odehrálo mezinárodní přátelské utkání SK Slavia Praha a MFK Ružomberok. Zápasu přihlížela návštěva 856 diváků.

Slavia - Ružomberok 1:1 (1:0)

Slávisté zahrozili už v 9. min., ovšem Ščuk odražený míč napálil jen  do břevna, slovenský tým odpověděl ve 14. min.: Signál z trestného kopu rozehrál Ďubek, jenže na hlavičku Lačného byl gólman Berkovec u tyče připravený. O dvě minuty později skončil neúspěšně pokus Lačného o lob, nebezpečnější byla ale ve 23. min. další standardka Ružomberku, jenže Lačného hlavička tentokrát minula slávistickou bránu. Slávisté se dostali do vedení ve 28. min., když po faulu Kupce na Van Burena proměnil pokutový kop Ščuk - 1:0. První poločas pak zakončil trestný kop Jablonského, který těsně minul svůj cíl.

Hosté se vyrovnání dočkali po přestávce, když na trestný kop Faška gólman Řehák nestačil zareagovat - 1:1.

Další zápas Slávisté odehrají v regionu odehrají už v sobotu, kdy v Kolíně přivítají Slovan Bratislava. Ovšem pozor - začátek utkání byl posunutý na jedenáctou hodinu!

Branky: 28. Ščuk - 70. Ďubek. Rozhodčí: Nenadál - Dvorník, Arnošt. ŽK: Deli - Faško. Diváků: 856. Slavia I. pol.: Berkovec - Bořil, Deli, Ngadeu, Jablonský - Souček - Mihalík, Hušbauer, Ščuk, Mingazov - Van Buren. Slavia II. pol.: Řehák - Mikula, Frydrych, Deli (60. Bazal), Zmrhal - Vukadinovič, Hrubý, Barák, Kenia, Voltr - M ešanovič. Trenér Dušan Uhrin. Ružomberok: Macík - P. Maslo, Menich, D. Kružliak, Kupec - Nagy, Ďubek, Gerát, Gal Andrezly - Lačný, A. A. Lovás. (Ferenčik, Faško, Veselý, Gerec, Čurma, Fuják, M. Lovás, Macek, Hrubeš. Trenér Norbert Hrnčár.