Všední život

Foto: Počasí motorkářům nepřálo, svou tradiční velikonoční vyjížďku museli odložit

31. březen 2013, 13:07 - Kutná Hora - Velikonoční neděle kromě Sedlecké poutě patří i motorkářům z Royal Riders, kteří tradičně vyráží na svou první vyjížďku v roce. Vloni je poletující sníh nezastavil, letošní noční příděl sněhu byl přece jen …

Foto: Sedlecká pouť nabírá na obrátkách, hlavní nápor lze očekávat v sobotu a neděli

29. březen 2013, 18:21 - Kutná Hora - Také druhý prázdninový den přivedl na atrakce Sedlecké pouti stovky lidí. I když počasí radovánkám na kolotočích úplně nepřeje, kolotoče byly v pátek v provozu.

V kutnohorském klubu Česká 1 si připomněli Světový den vody

29. březen 2013, 11:08 - Kutná Hora - V kutnohorském klubu Česká 1 se ve čtvrtek konal večer při příležitosti Světového dne vody. Zhruba šedesátka hostů si vyslechlo poutavou přednášku i příjemný koncert skupiny Brzdaři.

Na další díl disputací ve čtvrtek do Čáslavi pozvali herečku Hanu Maciuchovou

29. březen 2013, 08:12 - Čáslav - Městské muzeum a knihovna Čáslav pozvaly na další díl"Disputací" herečku Hanu Maciuchovou. V čáslavské galerii se rozproudila živá debata.

Foto: Tradiční Sedlecká pouť nabírá na obrátkách jen velmi zvolna

28. březen 2013, 19:26 - Kutná Hora - Sedleckou pouť zatím zmrazilo chladné počasí. Přesto si první odvážlivci cestu na tradiční velikonoční akci v Kutné Hoře ve středu našli. Se začátkem prázdnin se totiž začaly roztáčet kolotoče.

Foto: Kutnohorskému publiku zazpívala Věra Špinarová a Petr Bende

27. březen 2013, 21:12 - Kutná Hora - Zpěvačka Věra Špinarová, kterou doprovází kapela Adama Pavlíka, po roce vystoupila opět v Kutné Hoře. Tentokrát ne v Lorci, ale v Mětském Tylově divadle.Věra Špinarová vyráží na …

Foto: Přítokami v sobotu prošel masopust, hospodářky tančily s medvědem

23. březen 2013, 14:49 - Přítoky - Masopustní veselí si v Přítokách schovali na sobotu 23. března. Odpoledne začalo netradičně - oslavou čtyřicátin. Pak už se průvod nesl v tradičním duchu - medvěd, šatlava, kapela a hlavně - jídlo a pití.

Foto: Rybáři v sobotu vylovili Podměstský rybník v Čáslavi

23. březen 2013, 12:00 - Čáslav - Podměstský rybník v Čáslavi v sobotu 23. března po roce opět ukázal své bohatství. Rybáři totiž během výlovu z vodní plochy vylovili stovky ryb.

Hasiči v Malíně se přestěhovali do nové a zrekonstruované zbrojnice

22. březen 2013, 16:31 - Malín - Zástupci Města Kutná Hora předali členům malínské jednotky SDH novou a zrekonstruovanou zbrojnici. "Jsem rád, že jsme splnili svůj slib a že slib splnili i hasiči," vyzdvihl pomoc hasičů při rekonstrukci starost…

Foto: Zajímavou podívanou v sedlecké katedrále v rozhodující chvíli překazily mraky

20. březen 2013, 18:40 - Kutná Hora - Zaplněná katedrála v Sedlci ve středu s napětím očekávala světelný úkaz, který lze pozorovat jen dvakrát do roka: Při jarní a podzimní rovnodennosti. To sluneční paprsek putuje přesně přes hlavní oltář.Slun…

Foto: Ve Zbyslavi připravili další akci pro děti, tentokrát šlo o karneval

17. březen 2013, 09:36 - Zbyslav - Občanské sdružení Zbyslav dětem pořádalo další akci - Dětský karneval. Samozřejmě nechyběly bohatá tombola, soutěže, tanec a zábava.

Foto: Kutnohorskou sokolovnu obsadily děti, užily si tam tradiční karneval

16. březen 2013, 16:04 - Kutná Hora - Do sokolovny v Kutné Hoře v sobotu po obědě dorazily děti v maskách, aby si užily tanec a soutěže na tradičním sokolském karnevalu.

V Bratčicích besedovali Martin Šonka a Petr Měšťák, dostalo se i na jejich vzdušný souboj

16. březen 2013, 03:38 - Bratčice - Spolek přátel sportu v Bratčicích připravil besedu s reprezentantem ČR v akrobatickém létání Martinem Šonkou a reprezentantem ČR v pilotování rychlostních padáků Petrem Měšťákem.Oba představili své dis…

Foto: V restauraci Café LaDus se Čáslaváci naučili připravovat Sushi

11. březen 2013, 22:26 - Čáslav - Orientální kuchyně země vycházejícího slunce zavítala do restaurace Café LaDus v Čáslavi v Dusíkově divadle. Zájemci mohli osobně proniknout do tajů příprav JAPONSKÉHO SUSHI.V kurzu v prostorách restaura…

Děti se ve Vrdech převlékly do masek a zaskotačily si s čarodějem Emčou

10. březen 2013, 22:58 - Vrdy - Nedělní odpoledne dětem ve Vrdech zpestřil karneval se spoustou her a soutěží. Zatančil si s nimi čaroděj Emča.

AVE_CZ
Reklama