Semifinálovou čtyřku poháru doplnil obhájce loňského vítězství Suchdol!

1. květen 2024, 19:19

Suchdol – Posledním semifinalistou poháru „O Stříbrný míč“ se ve středu stali fotbalisté TJ Sokol Družba Suchdol, kteří doma porazili Star Tupadly přesvědčivě 6:0. O finále se Suchdol střetne s SK Církvice, ve druhém semifinále se utkají Malešov a Bílé Podolí.

Suchdol – Tupadly 6:0 (2:0)

Domácí nepřesnou rozehrou v úvodu zápasu nabídli soupeři několik zajímavých situací, hosté ale z nich nedokázali vytěžit, selhala jim zejména finálová fáze. To obranu Tupadel větral Št. Šibrava, který také ve 23. min. otevřel skóre: Herout mu parádní kolmicí poslal míč za obranu a suchdolský útočník si se šancí poradil – 1:0. Další příležitost měl ve 30. min. po Králíkově přihrávce do pravé strany, míč si dobře připravil, potom ale po zemi pálil těsně vedle vzdálenější tyče. Přesto se Suchdolští dočkali gólové pojistky ještě v prvním poločase: Po rohovém kopu pokračovali v akci, Pacák nastřelil balón po zemi zprava do malého vápna a Králík ho usměrnil do sítě – 2:0.

Druhou půli začala šance domácích: L. Laštovka od brankové čáry oslovil Biroše, který ale z úrovně penalty přestřelil. Přesto se fanoušci Suchdola dočkali: V 54. min. Dobeš poslal míč do malého vápna, kde byl úplně volný L. Laštovka – 3:0. Po třetí brance domácí plně ovládli hřiště, soupeře k ničemu nepustili a skóre ještě navýšili. V 56. min. F. Koudelka rozehrál přímo na kopačky L. Laštovka, jenže potom ještě stihl zakročit. V 76. min. ale gólman Remeš neudržel nastřelený míč Gallistla a Kaše pohodlně zvýšil na 4:0. V 81. min. pronikl do hostujícího vápna Zelený a upravil na 5:0, zápasový účet potom podtrhl Kaše, jehož parádní střela zpoza vápna zapadla za tyč – 6:0.

Vlažný začátek trenér Suchdola David Čižinský připisuje na vrub chybějícímu tréninku. „Hráli jsme v sobotu, byla pauza, včera večer ještě čarodějnice,“ začal své hodnocení a pokračoval: „Než jsme se do toho dostali, byla hra od nás hodně vlažná. Nedostupovali jsme soupeře.“ Nakonec jde Suchdol v poháru dál po přesvědčivém vítězství. „Tupadly jsou nevyzpytatelný soupeř: Dokáží zahrát skvělý zápas, v jiném jim to zase nevyjde. Asi záleží, jak se sejdou,“ řekl suchdolský kouč a pokračoval: „Za začátku jsme byli trochu pod tlakem. Nehráli jsme dobře, byli ale v prvním poločase produktivní. Ve druhém poločase už jsme byli jasně lepší.“ O finále poháru si to Suchdol rozdá s SK Církvice. „Zápasy, ve kterých se nám až tak herně nedaří, dokážeme teď zvládnout. Uvidíme, v jakém budeme složení,“ naznačil a vysvětlil: „Nezdá se to, ale už máme bolístky, někteří hráči, dorostenci už toho odehráli hodně. Musíme to stavět s rozumem.“ A chce Suchdol obhájit pohárovou trofej? „Každou soutěž, kterou hrajeme, chceme vyhrát. Vyhrát chceme i na tréninku,“ uzavřel suchdolský kouč.

Hosté nezačali v Suchdole špatně, zpočátku vysoké prohře nic nenasvědčovalo. „Tak je to vždycky,“ poznamenal trenér Tupadel Vladimír Remeš. „Když jsme tady hráli v březnu, vedli jsme 1:0 a více jsme potrápili. Byli jsme ale kompletní,“ naznačil a dodal: „Bez lidí, kteří nám omarodili, s tímto soupeřem hrát nejde.“

Branky: 23. Št. Šibrava, 37. Králík, 55. L. Laštovka, 77., 83. Kaše, 81. Zelený. Rozhodčí: Ziegler – Tvrdý, Vl. Svoboda. Bez karet. Diváků: 100. Suchdol: Čižinský – Dobeš (56. Gallistl), Volný, Böhm, Zelenka – L. Laštovka, Herout (80. Karásek), Pacák, Králík (73. Kaše), Biroš – Št. Šibrava (67. Zelený). Trenér David Čižinský. Tupadly: Remeš ml. – V. Pipek, Šemík, P. Stieber, Zahradník (56. D. Krajíček) – Hudec (77. Šikal), M. Stieber, Vojt. Vondra (67. Čermák), Císař, F. Koudelka – Vančura. Trenér Vladimír Remeš.