Derby Sokol Kutná Hora vers. BC Kolín B 2:0 na zápasy!

14. prosinec 2015, 09:43

Kutná Hora - Tradiční předvánoční dvojička zápasů s družstvem BC Kolín B znamenala pro basketbalisty Sokola Kutná Hora plný bodový zisk.

Houževnatý tým, tvrdý v obraně a s individuálně velice šikovnými hráči byl velice nepříjemným soupeřem a to především v sobotním zápase na domácí palubovce. Sokolové však podali taktický výkon a přece jen variabilnější útok s podporou Kocourka a Vokála pod košem znamenal výhru. Zápas rozhodl úspěšnou střelou za tři body Kocourek dvě vteřiny před koncem.

Odveta doma již byla pro Kutnou Horu trochu jednodušší, kdy v poločase vedl Sokol 51:28. Lehká ztráta koncentrace v druhé polovině zápasu znamenal porážku ve třetí i čtvrté čtvrtině. Přesto domácí hráči dotáhli zápas do pohodlného vítězství. V neděli navíc chyběl Říhovský, Růžička a Vavák. Zápas s přehledem a velkou přesností (i přísností) řídili pánové Milata a Veselý.

Obě prestižní derby tak po delší době ovládl Sokol Kutná Hora a vánoční přestávku přečká na druhém místě tabulky krajského přeboru I. třídy s pouhými dvěma porážkami z 11 zápasů.

BC Kolín B - Sokol Kutná Hora 71:73 (24:20, 38:31, 56: 58)
Body Kolína: Lapáček Jan 18, Adamec 11, Němčok 10. Body K. Hory: Kocourek 18 (2), Gottfried 15 (2), Málek 11, Haviar 9 (3), Vokál 8, Říhovský 5, Růžička 3, Prušinovský a Vavák po 2. TH: 19/9 - 14/8. Trojky: 8/7. Fauly: 19/21.

Sokol Kutná Hora - BC Kolín B 86:73 (28:15, 51:28, 71:49)
Body K. Hory: Kocourek 22 (1), Gottfried 18 (2), Prušinovský 15, Haviar 12 (2), Vokál 10, Málek 9 (1). Body Kolína: Vejsada 19 (1), Němčok 15 (2), Lapáček J. 11, Matějka 11 (1). TH: 24/16 - 13/8. Trojky: 6/4. Fauly: 24/18.

1. AŠ Mladá Boleslav B 11 9 2 837:611 20
2. Sokol Kutná Hora 11 9 2 907:702 20
3. BK Brandýs n.L.,o.s."A" 11 8 3 753:623 19
4. BC Real Réma Nymburk 10 8 2 846:605 18