Kolín podlehl na palubovce Jindřichova Hradce

10. leden 2016, 22:45

Jindřichův Hradec - Zápas plný zvratů. Tak by se dalo nazvat další vystoupení kolínských basketbalistů v Kooperativa NBL. V Jindřichově Hradci prohrávali, pak výrazně vedli, aby nakonec v bouřlivé atmosféře prohráli 88:80. V letošním roce tak stále čekají na výhru.

Kolín nezačal na jihu Čech dobře. Za sedm minut nastřílel pouhých pět bodů. Naopak domácím to tam padalo. Díky velmi úspěšné střelbě vedli 18:5.

Hosté se však ze šoku postupně probírali. Na konci první čtvrtiny bylo jejich manko již jenom sedmibodové.

Obrat přišel na začátku druhé periody. Kolín spustil trojkovou rychlopalbu, na kterou domácí nedokázali odpovědět. Po čtyřech minutách bylo vyrovnáno. Jindřichův Hradec se sice opět dostal do mírného vedení, Kolín však další šňůrou 8:0 získal poprvé výraznější vedení. Před odchodem do kabin vedl 44:39.

Po změně stran Kolín své statistiky ještě vylepšil. Trefil snad každou střelu. Ve 26. minutě vedl o 13 bodů. Vítězství se zdálo na dosah. Jindřichův Hradec se totiž herně trápil.

Jenomže jeho sestava v čele s Whitem a Manleym však započala neskutečnou stíhací jízdu. Šňůra 15:3 znamenala návrat do zápasu. Kolín po po třiceti minutách vedl jenom o pouhý bod.

Čtvrtá čtvrtina byla reklamou na basket. Jihočeši byli v laufu. Brzy vedli o sedm bodů. Kolín však dokázal odpovědět. Po Skinnerově koši vedl 76:74. To však byla jeho poslední radost. Domácí pak zlepšili obranu, dařilo se jim v útoku. V bouřlivé atmosféře zaznamenali další šňůru, tentokrát 10:0, čímž rozhodli o výhře 88:80.

Kolín tak ani ve třetím utkání v letošní sezoně nedokázal Jindřichův Hradec porazit.

„Je to zasloužená výhra Jindřichova Hradce, kterou získal ve druhém poločasu. Jednoznačně se vším všudy. My si dnes dali několik úkolů, nic jsme nesplnili a i proto jsme prohráli,“ konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

„Za to, co dnes kluci předvedli po tři čtvrtiny utkání, tak si tu výhru zasloužili,“ uvedl trenér Jindřichova Hradce Karel Forejt. „Po velmi dobrém úvodu jsme vypadli z role ve druhé čtvrtině. Byli jsme bezradní, nevěděli jsme co hrát, neměli jsme dobrou úspěšnost a nevypadalo to s námi dobře. Stejný obraz byl i na začátku druhého poločasu, postupně jsme se dostali do manka 14 bodů. Poté musím dát našim hráčům vysoký kredit za to, že zápas otočili. Nebyla to jednoduchá situace, Kolín byl v zápase, měl střelce. Je to momentálně velice silný tým a jejich desetičlenná rotace je pro každého velký oříšek. Kluci to ale zvládli, děkuji jim za to. Závěr probíhal v euforii, kdy nás hnala plná hala a já si myslím, že před takovou kulisou jsme nemohli prohrát,“ dodal šťastný Karel Forejt.

Body Kolína: Zuzák Stanislav 21, Manley Devareaux Jahvan 16, Lamar Stephon Jarod 11, Novák Pavel 10, Šoula Jiří 10, Vošlajer Tomáš 10, White Brison Jaron 10, Hanuš Jakub 0, Novák Jakub 0, Stegbauer Lukáš 0, Šebek Jan 0

Body Kolína: Ličartovský Štefan 23, McEachin Christopher Edward 14, Bakić Bojan 12, Glover Showron 9, Machač David 8, Horák Ladislav 6, Skinner Lee Edward 6, Hunt Jimmie 2, Aušprunk Karel 0, Harčár Pavel 0

STŘELBA 3B.: 21/7:25/9