Kolín si připsal vítězství nad Prostějovem

19. listopad 2016, 23:59

Kolín - Basketbalisté Kolína se v sobotu 19. listopadu vrátili na vítěznou vlnu. Minulý týden sice doma nestačili na Svitavy a ukončili tím šesti zápasovou sérii výher, v sobotu se ale opět mohli radovat. V dramatické bitvě zdolali ve 12. kole Kooperativy NBL Orly Prostějov 80:77

Měli jsme dva úkoly. Vyhrát a pokud možno o více než dva body, protože jsme o dva body v Prostějově prohráli. Povedlo se nám oboje,“ oddechl si trenér Kolína Predrag Benáček

Ale nevypadalo to tak. V průběhu utkání vedl soupeř víc než 20 minut. Hrál velmi dobře, bez tlaku, uvolňoval se dobře. Hrál v malé sestavě se čtyřmi hráči na perimetru a ani jedním pivotem, a to nám dělalo hodně problémů,“ přiznal Benáček

Dnes to byl velmi těžký zápas. Z obou stran se hrálo utkání zpočátku velmi rychle. Bohužel my jsme udělali velmi moc ztrát, to nás stálo vítězství. Je potřeba se z nich poučit do příštích zápasů, abychom příště vedení o devět bodů ve třetí čtvrtině už udrželi,“ řekl po utkání křídelní útočník Prostějova Marek Sehnal

Úvod utkání naznačoval, že to nebude přestřelka. Šest útoků v řadě nenašlo cíl. Až ten sedmý. Bodový účet otevřel Norwa. Stejný hráč ho po první čtvrtině také zakončil. Prostějov byl v této části téměř pořád o krok napřed, v jednu chvíli vedl o šest bodů, nakonec se radoval z minimálního vedení.

Ve druhé čtvrtině se karta obrátila. Když Dixon proměnil trojku, vedl Kolín 25:19. Prostějov držel Dokoupil. Dvakrát přesně mířil ze stejné vzdálenosti a Hanáci opět vedli. Do kabin se šlo ale v lepším rozpoložení kolínským Medvědům.

Návrat na hrací plochu jim ale nevyšel. Prostějov si vzal vedení rychle zpět a následně ho postupně navyšoval. Minutu před koncem třetí části vedl dokonce o jedenáct bodů. Kolín však stačil před další sirénou ztrátu snížit na sedm bodů.

Začátek čtvrté části se Kolínu povedl. Naopak soupeři vůbec. Dvakrát jeho hráčům byly odpískány kroky, jednou porušení pravidla 3 vteřin a když se k tomu přidaly další zbytečné ztráty, domácí se postupně dotáhli.

Šest minut před koncem kapitán Machač vyrovnal a poté po nejhezčí akci zápasu, kdy putoval míč po ose Hunt – Ličartovský až ke Skinnerovi, šel Kolín do vedení. To už v dramatické koncovce nepustil.

Ač nerad, musím pogratulovat domácím k vítězství. Myslím, že jsme nehráli špatně, ale asi se projevily ty minuty, o které jsme se museli podělit, protože máme nějakou marodku. Tři hráči museli odehrát nad 30 minut, což Kolín nemusel. A úbytek sil se projevil. Projevil se asi už v průběhu utkání v počtu ztrát, kterých jsme vytvořili strašně moc. I tak jsme ale šli do vyrovnané koncovky. Ve třetí čtvrtině jsme si vybudovali náskok, který jsme ale díky ztrátám, některým střelám a jiným chybám, promarnili. Mrzí nás to, protože doma jsme vyhráli o dva body, ale tady prohráli o tři. I tak si myslím, že jsme na hřišti provedli všechno, ale bohužel se to nepovedlo dotáhnout do vítězného konce,“ posteskl si trenér Prostějova Zbyněk Choleva

V prvním poločase jsme se trošku trápili v útoku. Ve druhém jsme začali hrát více kolektivně. Měli jsme tam jednoduché střely a jednadvacet asistencí, to hovoří podle mě za vše,“ podotkl domácí kapitán David Machač

Výborné utkání odehráli v domácím dresu co se týká statistik Skinner, Vocetka, Bakić, Kerr a Machač. Pochvalu ale zaslouží každý. I diváci.

Už druhý zápas hráči hrají pod tlakem a v křeči, podle mě je to zbytečné, protože se hraje ještě hodně utkání a nikdo po nás nechce, abychom byli po základní části první. To se dnes projevilo zejména na procentu trestných hodů, které jsme měli velmi špatné. Až sem byl Prostějov lepší, my jsme měli jenom méně ztrát. Pro nás krásných deset ztrát, Prostějov jich vyrobil dvaadvacet. A to je podle mne příčina, proč Prostějov prohrál. My jsme se drželi v zápase právě díky těmto málo ztrátám. Jsem rád, že konečně náš první rozehrávač Jimmie Hunt odehrál to, co umí. Pořád toho je zatím ještě málo, ale i to bylo pro nás velmi důležité. Ještě bych rád poděkoval divákům, kteří přišli na zápas a naplnili halu a podpořili nás v horších chvílích zápasu. Děkuji ještě jednou a zároveň je zvu na utkání s Nymburkem,“ konstatoval Predrag Benáček

Kolín se posunul alespoň do neděle na čtvrté místo tabulky NBL.

Body Kolína: Skinner Lee Edward 17, Vocetka Michal 16, Bakić Bojan 13, Kerr Garret 9, Machač David 9, Dixon Chris 7, Hunt Jimmie 7, Malešević Bojan 2, Bálek David 0, Harčár Pavel 0, Ličartovský Štefan 0, Rovenský Lukáš 0
Body Prostějova: Dokoupil Petr 21, Slezák Pavel 14, Souček Marek 12, Marko Roman 9, Sehnal Marek 7, Norwa Michal 6, Novák Martin 5, Kulon Maksym Mikolaj 3, Goga Adam 0, Choleva Adam 0