Kolín si s Pardubicemi neporadil

4. prosinec 2016, 21:30

Kolín/Pardubice - V dalším kole Kooperativa NBL basketbalisté týmu BC Geosan Kolín podlehli na palubovce soupeře BK JIP Pardubice 87:71.

Ani ve druhém vzájemném utkání se basketbalistům Kolína nepodařilo porazit Pardubice. Po domácí porážce 83:96 prohráli v sobotu i na palubovce soupeře 71:87.

Pardubice byly mnohem lepším týmem a vyhrály zaslouženě. Byly lepší ve všech aspektech, hlavně na doskoku, měly 47 doskoků a my jen 31, to je opravdu velký rozdíl. Řekl bych, že díky tomu nás porazily, i když byly lepší i ve střelbě za dva a tři body,“ přiznal trenér Kolína Predrag Benáček.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za agresivitu a energii, s jakou zápas odehráli,“ pochvaloval si trenér Pardubic Tomáš Bartošek.

Kolín se v utkání musel obejít bez stále zraněných Číže s Horákem, ke kterým se přidal ještě Ličartovský, jenž si přivodil výron v kotníku.

Pardubice od začátku naplňovaly roli favorita. Postupně se dostaly do desetibodové výhody. Tahouny byli hlavně Švrdlík, Škranc a Autrey. V tempu nepovolily a ni ve druhé čtvrtině. Kolín marně hledal zbraň, což se projevilo i na průběžném výsledků. Na konci čtrnácté minuty prohrával 22 bodovým rozdílem (18:40).

„Vstup do utkání se nám podařil. Hráli jsme s ohromnou energií, s chutí, s agresivitou,“ těšilo trenéra Tomáše Bartoška.

Byli jsme agresivní na obou polovinách hřiště, z čehož plynuly naše jednoduché body nebo otevřené střely, naopak Kolín jsme nutili k těžkým střelám, po nichž jsme se soustředili na obranný doskok,“ nastínil taktiku Bartošek.

Kolín alespoň v závěru prvního poločasu díky Bakičovi a Huntovi snížil manko na 51:37.

Museli jsme být pořád ve střehu. Měli jsme sice náskok, ale Kolín jakoukoliv naši chybu potrestal,“ podotkl Bartošek.

To se přesně stalo po změně stran. Beksa nedokázala osm pokusů v řadě proměnit v koš, trvalo to celkem pět minut. Kolín výbornou obranou nutil soupeře k chybám a to se vyplatilo. Najednou na ukazateli skóre díky čtrnáctibodové šňůře svítil stav 51:44.

Vypadalo to na drama. To však odmítli dva hráči Pardubic – Burnett s Kohoutem (každý pět bod) utlumili jakékoliv šance Medvědů na zvrat. Pardubice díky jejich příspěvku žádné drama nepřipustily.

Po time-outu jsme využili naší výhody, podkošových hráčů. Dali jsme několik jednoduchých košů a utkání už jsme kontrolovali.,“ oddechl si Bartošek. „Od samého začátku sezony se potýkáme se zraněními, bohužel nám dnes chyběl i Štefan Ličartovský, který se zranil na čtvrtečním tréninku a nějakou dobu bude mimo hru. Hráli jsme v osmi hráčích, což je maximum, co v současné době máme. Budeme ale bojovat dál a věřím, že ve středu v Českém poháru to bude trochu jiné,” dodal Benáček.

Právě ve středu 7. prosince se oba týmy opět potkají. Bude to v rámci 5. kola Českého poháru. Tentokrát hostiteli budou hráči Kolína. Podaří se jim na Pardubice konečně vyzrát?

Utkání v hale Spojů začíná v 17.45 hodin.

Body Pardubic: Autrey Lamb 17, Wall Joseph 17, Švrdlík Kamil 16, Kohout Ondřej 13, Škranc David 13, Burnett Dominez 8, Půlpán Viktor 2, Formánek Karel 1, Kotas Lukáš 0, Nečas Radek 0, Potoček Josef 0, Příhonský Josef 0

Body Kolína: Skinner Lee Edward 19, Bakić Bojan 14, Kerr Garret 10, Dixon Chris 7, Harčár Pavel 6, Hunt Jimmie 6, Vocetka Michal 5, Machač David 4, Rovenský Lukáš 0