Kolín v Praze poradil s USK

23. říjen 2016, 09:40

Kolín/Praha - USK PRAHA - BC GEOSAN KOLÍN 66:69. Čtvrté vítězství v řadě si na své konto připsali v sobotu 22. října basketbalisté Kolína. V osmém kole vyhráli o tři body na palubovce USK Praha 69:66.

Od začátku byla hra neurovnaná. Oba týmy často kazily, shodně se dopustily devíti ztrát. Po první čtvrtině vedli Pražané 17:15.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé části. Kolín držely nad vodou zejména šestky. Z šestnácti pokusů jich proměnil dvanáct. Sovy se přesto držely v mírném vedení (29:21), hosté následně přešli na zónovou obranu a ta slavila úspěch. Díky třinácti bodům v řadě šli do kabin s tříbodovým vedením (37:34).

Zápas byl nadále vyrovnaný. Třetí čtvrtinu vyhráli o dva body vysokoškoláci a snížili manko na rozdíl jednoho bodu (51:52).

Bylo jasné, že se mezi těmito soupeři bude rozhodovat opět v koncovce.

Za stavu 64:67 dal Madsen pohotovou dvojku při závaru pod košem, ale Hunt na druhé straně zpět zvýšil z trestných hodů na 69:66, když USK musel takticky faulovat.

Něco málo přes 13 vteřin zbývalo, aby domácí srovnali. V dobré pozici byl Bohačík, který proběhl na trojku, nechal prolítnout bránícího Vocetku, ale minul.

Kolín tam mohl slavit další výhru.

Hráčem utkání se stal Štefan Ličartovský, který na hřišti strávil přes šestadvacet minut, stihl sedm bodů, ale hlavně pět asistencí. Nejlepším střelcem hostů byl však s 23 body dnes nezastavitelný David Machač.

Jsme rádi, že jsme vyhráli. Na Folimance se jen tak nevyhrává. Každý tým tu má problémy. USK hraje dlouhodobě dobrou obranu. I dnes to byl souboj s naším slušným útokem a obranou USK. Musím říct, že dnes jsme odehráli naší nejlepší obranu od začátku sezony. Jsem rád, že to kluci dokázali, hodně jsme bojovali a hodně jsme to chtěli,“ řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

Jsem zklamaný z výkonu našich hráčů. Celé utkání jsme hráli bez energie a koncentrace. Během čtyřiceti minut jsme měli příliš málo momentů, kdy je možné o koncentraci mluvit. V obraně a v útoku jsme chvílemi vypadali jako indiáni. Jako kdybychom vybrali hráče z ulice a vzali je rovnou do hry. To je můj názor, jak jsme dnes vypadali. Nebyli jsme agresivní a dostatečně fyzičtí. Měli jsme méně trestných hodů i doskoků. Nakonec jsme měli šanci na vynucení si prodloužení, ale koncovka vždy vypadá tak, jak ten tým hrál předešlých čtyřicet minut. Spravedlnost není slepá. Budeme pracovat o to pilněji a bude záležet, jak budou hráči reagovat. Mnoho z nich pouze čeká, kdo tu mašinu roztlačí. V klíčových okamžicích nejsme schopni převzít odpovědnost,“ posteskl si trenér USK Praha Mirsad Alilovič.

Body USK: Bohačík Jaromír 22, Madsen Alexander 15, Primorac Mladen 9, Šafarčík Petr 9, Feštr Lukáš 7, Mareš Michal 4, Grunt Pavel 0, Hájek Marek 0, Chaloupka Kryštof 0, Petružela Filip 0, Štěrba Jan 0
Body Kolína: Machač David 23, Bakić Bojan 9, Hunt Jimmie 9, Vocetka Michal 8, Ličartovský Štefan 7, Skinner Lee Edward 7, Malešević Bojan 4, Dixon Chris 2, Harčár Pavel 0, Kerr Garret 0