Kolínské basketbalisty dělí od pohárového postupu jediná výhra, poradí si dnes s Prostějovem?

27. leden 2016, 08:09

Kolín - Silný soupeř, velká výzva, hop nebo trop. Kolínské basketbalisty dělí jediná výhra od postupu na Final Four Českého poháru, které se hraje v polovině února v nedalekých Pardubicích. Ten poslední úkol ale není vůbec snadný. V domácím utkání je potřeba zdolat Prostějov! Hraje se dnes ve středu 27. ledna od 17.45 hodin.

Jistým členem finálového kvarteta jsou pořádající Pardubice, další trio vzejde z těchto soubojů: Kolín - Prostějov, Nymburk B - Děčín, Jindřichův Hradec - Opava. Nymburský A tým se stejně jako před rokem do pohárové soutěže kvůli našlapanému programu nepřihlásil.

Prostějov o víkendu v lize přišel o dlouhou neporazitelnost, když po šňůře deseti vítězných korálků padl v Pardubicích 60:75. V Českém poháru Ariete obhajuje triumf z minulé sezony.

Kolín letos v poháru vytěžil z poměrně snadného losu, první zápas zvládl v Písku a druhý nedávno doma proti Radotínskému SK, uspěl tedy proti soupeřům z nižších soutěží.

S Prostějovem to bude úplně jiná záležitost. V ostrých zápasech Medvědi v poslední době proti Moravanům neuspěli, porazili je však v přípravě před letošní sezonou. V živé paměti zůstává nedávné drama z Prostějova, kde Geosan padl až po prodloužení 103:109.

NÁZORY PŘED UTKÁNÍM
Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín) : „Když máme výhodu domácího prostředí, byla by škoda toho nevyužít. Určitě máme chuť postoupit do pardubického Final Four.“

HISTORIE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ: ...zde

ABSENCE HRÁČŮ BC GEOSAN KOLÍN:
Lukáš Rovenský – Je po plastice předního zkříženého vazu. V pořádku by mě být do srpna 2016 a bude tak moct nastoupit do přípravy na sezonu 2016/17.

ZAJÍMAVOSTI UTKÁNÍ
Lego soutěž pro děti
O přestávce mezi 1. a 2. čtvrtinou budou vylosovány 3 děti. V poločase dvě dostanou malou stavebnici LEGO a jeden výherce získá hlavní cenu – velkou stavebnici LEGO. Soutěžní kupóny budou vydávány u vstupu do haly.

Divácká soutěž o pizzy a mobilní telefon LENOVO A328
Roztleskávačky vhodí mezi diváky 3 míčky. Dva držitelé míčků vyhrají PIZZU, majitel zvlášť označeného míčku bude hrát o mobilní telefon LENOVO A328, který získá, když za 45 sekund vstřelí 2 koše z půlkruhu, 2 trestné hody a 1 koš z tříbodové vzdálenosti.