Kolínu ostře sledované zápasy svědčí

19. leden 2016, 18:23

Kolín/Praha - Dvakrát hráli před televizními kamerami a dvakrát se radovali z vítězství. Basketbalistům Kolína ostře sledované zápasy svědčí. Vyhráli v Pardubicích a v pondělní předehrávce 26. kola Kooperativa NBL také na USK Praha (65:56).

Musím říci, že všichni máme radost z vítězství. Přijeli jsme sem vyhrát, jako každé utkání a to se nám také podařilo,“ uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín od začátku hrál soustředěně v obraně a postupně si budoval náskok. Po devíti minutách byl dokonce jedenáctibodový (15:4).

Po šestnácti minutách hry bylo dokonce vyrovnáno (17:17). Horák však vrátil vedení na stranu Kolína. Domácí sice opět vyrovnali, to ale bylo naposledy. Hosté se opět utrhli. V závěru prvního poločasu trefili trojky Bakič s Machačem a Kolín vedl 29:22.

Nastříleli jsme málo bodů. Ale nebylo to dobrou obranou Kolína, ale tím, že jsme neproměňovali volné střely, kterých jsme měli dostatek,“ posteskl si o přestávce domácí snajpr Jaromír Bohačík. Především narážel na špatnou produktivitu střelby za tři body. Z patnácti pokusů jich domácí proměnili pouze tři. Všechny Michal Mareš.

Kolín byl v této činnosti lepší. Dařilo se zejména Huntovi. Ten proměnil všechny své čtyři pokusy. Několikrát to bylo v době, když se zdálo, že by se soupeř mohl dotáhnout na minimální rozdíl. On ho však přesnou střelou zchladil.

Kolín od své důsledné obrany neustoupil. Domácí střelce držel pořád v šachu. Když minutu a půl před koncem z dálky přesně zacílil Skinner, bylo o vítězi jasno. To věděl i Predrag Benáček, který při jedenáctibodovém náskoku konečně našel důvod k úsměvu.

Věděli jsme, co nás čeká, a to silný soupeř. Nejenom na domácím hřišti, ale i venku. V průběhu sezóny nás dokázal porazit dvakrát a ještě v přípravném období. Věděli jsme, že pokud chceme vyhrát, musíme dobře bránit. Nejvíce jsme se soustředili na Bohačíka a Josipoviče. U Josipoviče se nám to povedlo v průběhu celého zápasu, u Bohačíka jen v průběhu prvního poločasu, on druhý poločas odehrál skvěle,“ podotkl Predrag Benáček. „Uspěla naše obrana. Dostat od USK 56 bodů, to je dobré číslo. Našich 65 nic neřeší, důležité je, že jsme dostali jen 56. Myslím, že to bylo bojovné a muselo se to líbit, hlavně fanouškům Kolína,“ dodal.

„Od první do poslední minuty bylo jasné, že Kolín dnes zvítězí,“ konstatoval trenér USK Praha Mirsad Alilovič. „Měl jsem velmi špatný pocit z toho, jak jsme bránili. Nehráli jsme v obraně týmově. Pokaždé, když hrál Kolín akci pick and roll, byli jsme tam později, ať už křídlo, nebo pivot. Nebo ze slabé strany nepřišla výpomoc, pokaždé nějaká chyba, která přinášela další a další problémy. Obrana je zvláště důležitá proti týmům jako je Kolín. Dnes měli hosté dobrý pohyb míče, hráli kolektivně a to byl klíč k výhře. Co se týče našeho útoku, máme v něm vážné problémy. Řekl jsem hráčům v šatně, aby se zamysleli nad tím, kolik střeleckých šancí měli a kolik jich proměnili. Další věc je, že všichni chtějí dát míč Bohačíkovi a pak čekají, jak to dopadne. Tohle je problém se sebedůvěrou a my ji musíme získat zpět. Od úterý se budeme soustředit na nás, na naše hlavy, výkony a nemusíme se zabývat soupeřem, protože svých problémů máme dost,“ dodal Alilovič.

Kolín podruhé v řadě dokázal porazit tým, s nímž v průběhu sezony dvakrát prohrál. Na třetí pokus to vyšlo. Po Opavě si nyní vyšlápl na USK Praha. Díky tomu ho vystřídal v tabulce nejvyšší soutěže na šestém místě.